uzaktaki ablama hediye

Dogum gunu olan ablamauzaktan hediye gonderecegim. (41 oluyor)

evli, iki cocugu var. kocasinin ailesiyle mustakil apartmanda yasiyor (ne kadar geleneksek olduklarini anlamaniz icindi bu)

kendisi calisiyor. makyaj yapan biri degil, basi ortulu.

aklima Turk kahvesi makinesi geldi. Sorsam ne istersin diye hayatta soylemez ama ne alsam cok sevinecegine eminim. (gecen ay lsvdukkan'dan peynir, zeytin, yag, mandalina filan aldim epey mutlu oldu canim benim)

var mi fikriniz bak su iyi olur diyebileceginiz? butcem maks 400 filan.

tesekkurler

kahve makinesini herkes seviyor ya eger turk kahvesi tuketiyorsa guzel fikir. kol cantasi gibi bi sey de olabilir. calisiyorsa dis giyim icin trenckot gibi bi sey en kotu ihtimalle aklima geldi.

  • ala09  (18.01.21 01:18:11)
işinizi zorlaştırmak gibi olacak ama sadece kendisine özel birşey olursa daha güzel olur. bana geçenlerde gufo jewelry marka bir kolye hediye geldi, çok beğendim ve mutlu oldum. şahsen hediyemi ev ahalisiyle paylaşmak istemem :)

başka.. kendisine yakışan tonlarda aker ipek eşarp olabilir, çanta olabilir.
  • evanka  (18.01.21 01:31:36)
esarp cok klise degil mi ya. onlarca esarpi var zaten. hic de anlamam hangisi guzel hangisi degil.
canta da ayni, kendim bile sirt cantasi takan bir insanim. hic anlamam.
bana kolye alinsa ben cok mutlu olmam mesela, asla takmam cunku oylece durur. o yuzden kendime almayacagim bir seyi baskasina almamam gerekir diye dusunmeden edemiyorum :)

kendisi cok tutumlu bir insan ve onun kendisine almayacagi bir seyi almak istiyorum. kahve makinesini kocasiyla ya da evine gelecek misafiriyle paylasacak en fazla. yoksa cezvede yapmaya ugrasacak olan da o...

acikcasi kisisel bir sey alma konusunda beceriksizim. o kadar da vaktim yok :/
  • supergirl  (18.01.21 01:53:23 ~ 01:53:34)
kararını vermiş gibisin zaten. kadınlara ev eşyası almayı bırakmak bana daha doğru geliyor ama geleneksel kadınlar seviyorlar bu tarz hediyeleri hala.

  • anarsika  (18.01.21 02:04:14)
Kahve makinesi gayet de hem kadına hem erkeğe alınır, cinsiyetçilik değildir
Asıl mesele kadına ev eşyası almayı bırakmak değil, yeri geldiğinde bir erkeğe de ev eşyası alabilmek :)

  • yarey  (18.01.21 02:18:41 ~ 02:19:37)
@yarey cinsiyetçilik değil zaten. onlar ev hediyesi. mesela biri yeni eve taşınmıştır, alınır. kadın, erkek fark etmez. doğum günü kişisel bir şey. hediyenin de kişisel olması daha mantıklı bu durumda.

  • anarsika  (18.01.21 14:43:51)
cevaplar icin tesekkurler hepinize.

anarsika: kendisi ne alsan mutlu olacak bir tip. kendi asla almaz bir kahve makinesi, kocasindan da istemez. o yuzden uygun olur diye dusundum. bir mutfak robotu gibi degil. bana da erkek arkadasim kahve makinesi almisti yillar once ve mutlu olmustum. (simdi annem kullaniyor ve o da cok mutlu)

yarey: erkege de kettle almisligim var :)

paroles: hediye ceki iyi fikir ama yasadigi yer pek oyle alisveris merkezlerininn oldugu bir yer degil. altin almak cok daha iyi olurdu ama maalesef kocasinin ailesi surekli ona buna para kaptirma ve aile uyeleri adina kredi cekme denizinde boguldugundan riske atmak istemiyorum. (kayinbaba iki defa dolandiriciya para kaptirdi, evde herkesin ustune cekilmis kredi var)

biraz daha dusuneyim hediye ceki isini. olmadi yapistiririm kahve makinesi naapim :)
  • supergirl  (18.01.21 14:51:06)
bitkileri seviyorsa çiçek sepetinin saksı bitkileri bölümünden büyük ağaç tipi bitkilerden alablirsiniz. yucca, devetabanı etc.. ne bileyim bitkileri seviyordur ama devetabanına 300 400 lira vermek istemiyordur? böyle bir tahmininiz varsa güzel olabilir.

  • evanka  (18.01.21 15:08:46)