Türkiye'den bir abur cubur seçecek olsanız?

>> Yurtdışındaki ürünlere nazaran -bir kaç ürün hariç- Türkiye'deki abur cuburların çoğu leş, biliyorum. Artan maliyetlerle birlikte içeriklerde iyice bozuldu.

Buna rağmen bir abur cubur seçecek olsanız bu hangisi olurdu? Sizin için en favori abur cubur hangisi?

Benim favorim Kahve Dünyası-Gofrik. Başka bir abur cubur tüketmiyorum burda. Yeni ürün çıkarsa belki. Özellikle kahve ile tüketildiğinde bambaşka bir şey oluyor. Yapımda emeği geçenlere ne desem bilemiyorum.:D Abur cubur tüketmiyorumcuları başka bir duyurumuza alabiliriz. Tek ürün seçecek olsanız hangisi olurdu?

ya bende bu sorundan muzdaribim de bende cevap dönem dönem değişiyor. bi ara eti burçak fıstık ezmeli kremalı diyebilirdim. bi ara mesela haylayf gibiydi. bazen yeşil paket doritos bu hissi veriyor. ama hepsini bir süre tüketince herhalde doyuyorum, unutuyorum yememeye başlıyorum :D

  • nimberjack  (17.01.21 20:23:21)
Eti Form mısır ve pirinç patlağı

  • heritage  (17.01.21 20:23:40)
biskremi çok seviyorum ben

  • roket adam  (17.01.21 20:33:17)
Ülker Çikolatalı Gofret
Cino

  • neverletyougodown  (17.01.21 20:37:02)
eti ahenk sutlu cikolata ya da eti ahenk cikolatali gofret
tadelle (klasik olan kirmizi paket)

  • exlibris  (17.01.21 20:40:47)
4 senedir Yunanistan'da yasiyorum ve ozledigim tek sey Tadelle oluyor. onu da nihayet buldum getiren bir yer (tanesi 1 euro olsa da)

Geldigim zaman tadelle stoklayip gidiyorum. Laviva bir de. Cizivic de severim. ustteki yazinca aklima geldi bak Haylayf da guzel. Biskrem'i de severim.

onun disinda sunu soyleyebilirim ki Turkiye abur cubur cenneti burda cok az cesit var. ama rulokat papadapoulos caprice'in eline su dokemez...
  • supergirl  (17.01.21 20:43:15)
Turkiye abur cubur cenneti +1 , kalitesini suyunu buyunu bilmem ama cok cesit var.

benim favorim haylayf ve negro
  • fakyoras  (17.01.21 20:46:20)
Eti cin
Eti puf

  • brkylmz  (17.01.21 21:16:30)
eti bidolu, bayılıyorum.

  • garavel  (17.01.21 21:40:15)
Tadellanın gofreti.Yeni keşfettim tadı güzel ve baymıyor.

  • jjimyl  (17.01.21 21:45:36)
Turkiye abur cuburlari harika, les oldugu nerden cikti:/
Abur cubur denilen sey zaten dogasi geregi icerigi bktan oldugu icin zaten bu sifati almis bir sey.
Eti brownie (eski tip ve visnelisi)
Eti burcak
Ustu cikolata kapli eti burcak
Gofrik (fistikli)
Kucuk eti cin (portakalli)

Tek urun sececek olsam eti brownie derim
  • kuehles blondes  (17.01.21 22:05:43)
Artık tüketmiyorum ama tatlı olarak en güzeli Rulokat ve Çokonat bence. Tuzlu da paprikalı Pringles. Bunu hala bayılarak yiyorum.

  • ms brownstone  (17.01.21 22:27:06)
tadelle diyorum.

  • Fiyu  (17.01.21 22:45:58)
Tadelle +1, negro da çok güzel.

  • adivar  (17.01.21 22:55:05)
tatli halley,
tuzlu cizi,
biskuvi olarakta biskrem secerdim.
  • wishmaythşngs  (17.01.21 23:07:18)
Rulokat
Çifte kavrulmuş petit beurre (Eti olma şartı var)

  • sevenay  (17.01.21 23:09:58)
doritos nachos.
bonus: browni intense.

(gerçi bunlar türkiye'ye özgü sayılmaz ama tam bilemedim)
  • filteria  (17.01.21 23:10:29 ~ 23:12:39)
Kimse yazmamış, cevizli sucuk tabii ki buram buram türkiye kokuyor ne brownisi nachosu.
Ayçekirdeği, kuru kayısı, çizmeci time rulokat, eskiden abc bisküvisi vardı bi de o.

  • condom kurşunu  (17.01.21 23:33:07)
Almanya da pek biskuvi olayi yok galiba, guzel olanlarda italyandi.

Paketini görünce aldiklarim,
Ulker cikolatali gofret
Antep fıstıklı cikolata
Burcak
  • durgunfoton  (17.01.21 23:42:25)
Çokomilk

  • ruhen hastayim ben  (17.01.21 23:54:05)
Ülker'in tükettiğim tek ürünü: Coco Star
Eti hoşbeş çikolatalı gofret var. Her markete gittiğimde 8 tane alırım.

Bu ikisi favorim. İkisinden yalnız birini alabilecek olsam coco star alırım.
  • himmet dayi  (18.01.21 00:06:57 ~ 00:08:26)
Torku tam çikolatam
Biscolata pia
Eti karam
Gofrik fıstıklı
  • zihua  (18.01.21 00:07:14)
  • Unde bach canim  (18.01.21 01:54:14)
eti tutku

  • hot potato  (18.01.21 02:01:03)
aga yurtdisinda bildigimiz biskuvi yok aq ya.
hakikaten abur cuburda cok iyiyiz.

rulokat
cokonat
nestle damak
eti sultani
eti hosbes visnelisi muthistir
eti kakaolu
ulker antep fistikli cikolata

bunlar muthistir.
  • baldur2  (18.01.21 08:45:38)
Turkiye'nin abur cuburlarinin eline kimse su dokemez.

Kahve icin:
Tek urun: Eti Karam
Ikinci alternatif: Eti Hosbes
Ucuncu alternatif: Eti tutku.

Diger nefis aburlar:
Eti Puf (pofidik sipsirin bisey)
Eti Pop Kek (cikolatalisindan)
  • taurina  (18.01.21 08:51:10)
- eti cin (orijinal portakalli)
- ulker cikolatali gofret, olmadigi yerde cokonat
- ulker biskrem
- ulker cizi
- ulker dankek
- eti negro

bunlarin hepsini abd'de aliyorum. gofretin 36'li karton olarak amazon'dan alip is yerinde dagittigim oldu. millet bayiliyor bizim markalara.
  • rm  (18.01.21 09:18:55)
olala sufle

burada Türk marketinden 6li pakette alip, kendim yapmis gibi davraniyorum.
suflegirl

güzel cikolatalarimiz var ama bizdeki cesitliligi özellikle bisküvi konusunda yurtdisinda görmedim.
  • Coma  (18.01.21 12:21:33)