Kedi maması seçmece

Royal canin fit alıyorum 3-4 seferdir ancak enerjisi biraz fazla gibi benim kedilere.

Evden hiç çıkmıyorlar, tekir cinsi iki dişi.
Royal Canin Indoor iyi midir, başka öneriniz var mı ?
Güvenilir hangi sitelerden alabilirim ?

Biz başından beri N&D kullandığımız için Royal Canin ile ilgili spesifik bilgi veremem. Ama protein ve kalori oranı daha düşük, tahıllı bir mama deneyebilirsin. Mama satan sitelerde içerikler yer alır.

Site olarak da önerim evinemama.com. Son 4 siparişimi buradan verdim ve hiçbir sorunla karşılaşmadım. Fiyatları uygun, iyi paketleme yapıyorlar ve genelde ertesi gün İzmir'den İstanbul'a gelmiş oluyor.
  • prole  (16.01.21 15:12:41)
enerjilerini harcatmanız önemli.
bendeki soke de royal canin yiyor ancak biraz yaştan (12) biraz da semtten (köpekler) dolayı dışarı çıkaramadığım için enerjisini atamıyor. şu anda 6 kilo oldu. bence en güvenilir yerler veterinerinizin önerdiği yerler ve mamalar.

  • tururo  (16.01.21 15:46:21)
ND kullanıyoruz, tahılsız, memnunuz. aromaları da değişik ve kedim (tekir ve dişi) beğenerek yiyiyor.

  • giovanne  (16.01.21 15:49:25)
20 ay boyunca royal canin kisirlastirilmis kedi mamasi kullanan evden asla cikmayan tekir sahibi biriyim. veteriner onerisiydi. bunu kullanmazsaniz idrar yollarinda tas olur filan dedi. yavruyken de royal'le besledik hep.
kedim hayvan gibi oldu bu mama yuzunden :) normalde iri bir kedi cinsi olan van kedisiyle yan yana geldi ve o van kedisi benim tekir'den 7 ay buyuk olmasina ragmen benim kedi ondan hafif daha iri...

hareketsizlesmesi ve giderek kilo almasi yuzunden baska mama aradik, virbac diye bir firma bulduk. royal'de cok fazla misir urunu var karbonhidrat orani ideal degil. virbac boyle bir dezavantaj gostermiyor.

eskiden royal'le beslerken surekli mama isteyen, mamaya saldiran ve asla doymayan kedim gitti, artik ne kadar verirsem o kadar yiyor. fitlesmeyi gozle goruyorum, kakasinin kokusu azaldi filan. memnunum ama bulunmasi sikinti olabilir... biz gecerken baska veterinerden temin ettik, ben de mamayi yemedigini soyledim. veteriner bana sunu dedi "royal'in aromasi o kadar kuvvetli ki, virbac degil hangi mamaya gecseydiniz de ayni zorlugu yasayacaktiniz". ben sagligini dusunerek virbac'a gectim. 2 ay oldu memnunuz.

son olarak royal ile devam edecekseniz, biz petihtiyac'tan istiyorduk.
  • nefertarii  (16.01.21 15:55:29)
Royal canin'dir proplan'dır acana'dır hepsini bıraktık çünkü çok pahalı ve kedilerin biri beğense diğeri beğenmiyor. Reflex marka mama alıyoruz daha önce bonacibo yiyorlardı. Reflex şimdilik iyi gidiyor, 1 yıldan fazla oldu geçeli. Buralardaki bir pet marketten alıyoruz.

  • 1bir1bir1  (16.01.21 17:53:54)
Pet fooled belgeselini izledikten sonra Türkiye'de iyi bir kuru mama olmadığını anlayacaksınız. Belki orijen o da her kediye uymaz. Şiddetle izlemenizi tavsiye ederim. Kuru mamacı veterinerlerden marka tavsiyesi almayın. Sadece okuyun arkasını besin değerini. Proteini etten mi almış yoksa arpa buğday et tavuk unu(gaga tırnak leş dahil un hali işte) Ne yazık ki olması gereken protein miktarını koyun da neyden geldiği önemli değil mantığı ve saçma denetlemesi olduğu için bu sektörün ne yazık ki cocuklarımızın tabaklarına çöp koyuyoruz. Tavuk nişasta şeker tavuk proteini, tavuk unu, et türevleri, tavuk türevleri yazan mamalardan uzak durun, lütfen. Karbonhidrat seviyesi yüksek mamalar almayın. Benim oğluma Acana kullanıyorduk 6 7 ay sonra nedendir bilmem idrar yolları kristalleşti, berbat sondalama süreci geçirdik, şu an 2 aydır ilaçlı mama kullanıyor mecburen, hills(içeriği berbat mısır filan var) bizler için radikal,onlar için doğalarına uygun beslenme biçimi olarak Raw Barfa geçeceğim. Elbette başta gramajdı dondurma çözdürmeydi zor gelecek ama zamanla kolaylaşıyor diyor herkes. Madem evlat, sağlıklı neyse onu yiyecek, hasta olması katlanılır üzüntü değil.

  • Semi  (16.01.21 20:29:22)