Doktorların aşı yaptırırken foto çekinmesine ne diyorsunuz?

Bildiğiniz gibi sağlık çalışanları aşılanmaya başlandı. Doktorların aşı olurken fotoğrafını gördüğünüzde hangi düşünce kafanızdan geçiyor?
A. "Aaa Dr. X'e bak, o olduysa vardır bi bildiği, ben de olayım"
B. "Şundaki havaya bak, sanki bize aşı var da biz olmuyoruz"
C. Fotoğraftan etkilenmedim
D. Diğer

ben sadece seviniyorum, zira sağlıkçılar inanılmazz boyutta kayıplar verdiler. bu ülkenin resmen kazık attığı insanlar. oh be en azından bundan sonra kayıplar çok azalacak diyorum.
a şıkkını zaten düşünüyorum bu kadar bilimadamı salak da ben mi akıllıyım, ilk bulduğum aşıyı olurum dediğim için fotoğraflar aşı konusundaki fikrimi etkilemiyor.

  • red g  (15.01.21 00:26:26)
c çünkü zaten neyin ne olduğunu biliyorum, birinin yaptır birinin yaptırma demesi bişeyi değiştirmiyor.

bildiğim bişey de yok ama etkilenecek yapıda bir insan değilim yani.

bütün dünya bilmiyor daha ne olacağını benim bilmem imkansız mantıken.
  • killerbee  (15.01.21 00:29:49 ~ 00:34:25)
Sadece doktorlar için değil, tüm sağlık çalışanları için seviniyorum.

A şıkkı kesinlikle değil. Covid sayesinde ülkenin profesörüne bile güvenilmeyeceğini gördüm. Oytun Erbaş, Ercüment Ovalı insanlara yalan yanlış şeyler anlattı. Birine sırf doktor olduğu için kesinlikle güvenmem. Her zaman okuyup araştırdığım şeylere güvenirim.
  • dissendium  (15.01.21 00:56:49 ~ 01:07:40)
zaten yaptırmayı en başından beri düşünen biri olarak C diyorum ama ne yalan söyleyim Ateş Kara'yı ekranda aşı yaptırırken görünce bi A şıkkı geçti içimden. o adama nedense baya güveniyorum ben :)

  • makarnavodka  (15.01.21 01:21:12)
AB ve ABD de gecerliligi olmayan asiyi ister bahsedilen asi olsun ister icerigi baska bir seymis o olsun, asi olmalari beni ilgilendirmiyor. bana vize almami saglayacak asiyi getirmedikce...

  • ala09  (15.01.21 01:25:49)
Büyük bir alay edilesilik. Bundan fazlasını yapamazlar zaten, hakları yok. Anca özendirme örnek olma... salak değilsek bunları yemeyiz diye umuyorum.

  • 1bir1bir1  (15.01.21 03:51:40)
Sağlık çalışanları için seviniyorum +1

Fakat devletin yönetici kısmındaki, rektör, bakan, cumhurbaşkanı gibi kişilerin fotoğraflarını görünce sanki aşı var da biz olmuyoruz bu neyin şovu diyorum

Şov böyle olur
jurnaltr.com

İngiltere’nin Oldham Belediyesi’nde evsizlere ve barınaklarda yaşayanlara aşı sırasında öncelik tanındı
  • freebird5406_2  (15.01.21 04:13:08 ~ 15:56:45)
d. ulan sanki aşı var da biz olmuyoruz. aşı sıralamasında sıra bana gelene kadar muhtemelen salgın malgın kalmayacak ortalıkta.

misal eşim öğretmen, benden biraz daha üst sırada. onun olduğu aşıdan ne olacak acaba? sonuçta bulaştırıcılığı devam ediyor.

burada yazan, okuyan insanlar muhtemelen son sıralarda yer alıyordur. o yüzden hiç kafa yormayın. gördüğünüz gibi daha parti üyeleri var bizden önce :)

ha yine de sıra gelir gelmez aşı olacağım.
  • teritori  (15.01.21 09:33:33 ~ 09:34:10)
Babam sağlık personeli. Çalıştığı hastande 2 arkadaşı, okul yıllarından ise 4 arkadaşını covidden kaybetti. Aşı olurken fotoğrafını çekmişler, bana gönderdi.

Hissettiğim en net duygu mutluluk ve rahatlama oldu. Hala misafircilik oynayan, gizli kına gecesi düzenleyenlerin yüzünden babam hastalanmayacak dedim. Sonra üzüldüm, eğer arkadaşları ki ellerinde büyüdüm, çocukları arkadaşlarım, aşı olabilseydi muhtemelen yaşıyor olacaklardı. Öyle hem sevindim hem üzüldüm yani.
  • physcos physcos  (15.01.21 20:31:18)