Uber olayı

"Uygulamamız sarı taksilerle İstanbullular’a hizmet vermeye devam edecek."

şeklinde mail geldi. Eski siyah büyük araçlara izin vermedi mi devlet? :(

ayrıca taksiden ne farkı var şimdi bunun?

  • isveperver  (13.01.21 20:30:27)
"şirkete bağlı taksi" gibi bir şey olacak herhalde.
siyah büyük araçlara izin verilmedi sanırım ama kesin ve resmi bir bilgim de yok.

  • blatta hiberna  (13.01.21 20:52:51)
Daha önce de vito tarzı araçların yanı sıra sarı taksilerde de kullanılıyordu. Yalnızca sarı taksilerde kullanılınca bitaksi'den bir farkı olmayacak yani.

  • kakam gelmis olamaz mi  (13.01.21 21:34:47)
Garip yani. Madem öyle reddedilseydi başvuruları.

"Hadi o zaman tekrar işe başlayın bari ama bizimkileri çok kızdırmayın, sarı taksi kullanın." olmuş.
  • ahm1  (13.01.21 21:35:55)
taksiden farkı bitaksinin taksiden farkıyla aynı.uber bu alanda tektir.

uber mavi sanırım taksiyle gidiyordum zamanında. benim şoför bir yayaya küfür etti. ben o esnada bir şey yapmadım riske atmadım kendimi :D ubere şikayet ettim ve gerekeni yaptı. bitaksi veya sarı taksi federasyon dernek bu konuda napardı bilmiyorum mesela

siyah araçlar olsaydı keşke :( hiç kullanmadım
  • ShadowOfMoon  (14.01.21 09:50:45)