Yan komşu sorunu

Selamlar,

Biz yeni bir apartmanda oturuyoruz. Maalesef öyle ince ki duvarlar insanlar öksürse gidip sırtına vuracağız öyle ses geçiriyor. Yan komşumuz çok tatlı bir çocuk. 1+1'de oturuyor kendi kendine. Bizimle hiçbir derdi problemi yok. Tek sorun bizim yatak odamızın duvarı onun salon duvarı. Ve hatta televizyon o duvara asılı. Gece haliyle film- dizi izliyor ve cidden eminim hayvani ses de açmıyordur. Ama duvar öyle ince ki ne izlese duyuyoruz. Çok nazik bir şekilde, sonuçta onun da suçu olmadığı için ne diyebiliriz? izleme desek sana ne lan der, kıs desek zaten kısıkta. Yani çok arada kaldık.

5-10 metrelik kulaklık kabloları var çok ucuza. Hediye edebilirsiniz. Tek yaşıyor olsam ve böyle bir durum olsa ben kabul ederim böyle bir hediyeyi.

www.hepsiburada.com

edit: anlayışsız, medeniyetsiz bir hödük olmama ihtimali mevcut yine de komşunuzun. yatağınızın yönünü değiştirin ya da duvara ses yalıtımı uygulayın diyebilir tabii hödükse.
  • armagan abanuz  (12.01.21 13:21:25 ~ 16:07:37)
Bence yapacak pek bir şey yok taşınmaktan başka.

  • sta  (12.01.21 13:25:07)
aynı durumu yaşadım. yatak odamın diğer tarafında çocuk odası vardı ve çocuk odasında TV vardı. gece saat 12de bile TV'de çizgi film falan izliyordu. sesini de açıyordu. delirmeye ramak kala taşındım. sizin durumda da maalesef başka bir çaresi olduğunu düşünmüyorum, sesi çok açmıyorsa kendi evinde tv izlememesini, kulaklık takmasını rica etmek biraz garip kaçabilir. çok üzülerek bütün empati duygumla taşının derim.

  • nonik  (12.01.21 13:29:47)
of of,
bir dairenin salonu ile diğer dairenin yatak odasını dip dipe yapan müteahitte ne desek boş.

burada oturmak hata, siz başka şeyler yapsanız adam canlı yayında sizi dinleyecek demek.

mümkünse daireler arası iletişimin minimum tutulduğu (emlak bankasının örnekleri var) yerlerden ev almaya bakın.
  • nuisance  (12.01.21 13:30:56)
benzer durumda bana gelseniz üzgünüm ama yatağınızın yönünü değiştirin ya da duvara ses yalıtımı uygulayın derdim. tvyi kulaklıkla izletme fikri çok saçma.

  • prezarlatif  (12.01.21 13:37:07)
o oturma odasındaki duvarı değiştirecek(bunun ücretini teklif edebilirsiniz) siz de yatağınızın yönünü değiştireceksiniz. Hala ses rahatsız ediyorsa, bir bluetooth kulaklık hediye edebilirsiniz.

  • silver apple  (12.01.21 13:52:22)
Kiracı mısınız, ev sahibi mi?
her iki taraf da ev sahibi ise ortak sorun olarak düşünüp duvarın her iki tarafına da yalıtım yaptırabilirsiniz.
her iki taraf da kiracı ise ev sahipleri ile görüşüp ikna etmeniz gerekir.
  • emcekare olmadi einstein olsun bari  (12.01.21 13:56:19)
biz de o da kiracı diye biliyorum. bir de biz inşaatken bakmıştık meraktan onun tek boş duvarı orası ve zaten tv çıkışı falan da orada değiştiremez, bizim de aynı şekilde kapı olduğu için diğer duvara taşıyamayız. Yani resmen önlü arkalı planlamışlar:)
saçma bir durum cidden adama da bize de yazık.

  • wild honey suckle  (12.01.21 14:00:14)
Çok büyük bir problemse arkadaşa ufak bi ses sistemi hediye edebilirsiniz. Televizyon sesi arkadan direkt duvara veriyor, ses sistemi ile sesi karşıya vermesini sağlar "en azından" - bunun dışında yapacak pek bir şey yok.

  • roket adam  (12.01.21 14:02:57)
o halde başlık da sorunlu.
sorun o. müteahhitte her zamanki gibi.

  • esref  (12.01.21 14:06:53)
prezarlatif +1. tek yol yalıtım

  • hazen  (12.01.21 14:36:21)
Komşunuzun Televizyon ile duvarın arasında kalan yere Strafor benzeri ses yalıtımı yapacak bişeyler yerleştirseniz TV büyüklüğünde sorunu biraz azaltır mı ki ?

  • denizmaniaherif  (12.01.21 14:37:03)
roketadam +1 demeye geldim.
TV'nin ses çıkışının yönü önemli.

  • burfak  (12.01.21 15:00:31)
Duvara ses yalıtım şiltesi üzerine 5 cm ytong sıva boya. Epey keser ama biraz tutar tabi. Usta çağırmanız gerekirse ona da yevmiye artı yemek. Bir günlük iş en fazla.

  • zoghurt  (12.01.21 15:31:25)
evet, o zaman en iyi yol yalıtım.

  • silver apple  (12.01.21 15:56:05)
Arkadaş tek yaşıyorsa, belli bir saatten sonra kulaklığa geçmesi de sorunu çözer.
Bizim evde de benzer sorun var ve ben alttaki komşumun salonuna ses gitmesin diye bt kulaklıkla izliyorum 23:00ten sonra.

  • arenas  (12.01.21 16:06:16)
Ses sistemi ile sesin kaynaginin konumunu degistirsin. Yalitimla filan ugrasilmaz.

Ses sistemine sicak bakmiyorsa, fiyatinin yarisini siz karsilayin.
  • cay sigara  (12.01.21 16:59:16)
yatak odanızı değiştirin. adam zaten 1+1'de oturuyormuş.

  • naksidil  (12.01.21 17:03:14)