Soğuk sıkım sızma zeytinyağı kokar mı

Rengi baya yeşil ve kokuyor normal mi acaba?

zeytinyağı kokar. iyi zeytinyağı kokar.

  • mikahakkinen  (09.01.21 20:57:35)
Ne kokuyor? Sanki böyle zeytinyağı gibi mi kokuyor?

  • imnotsureabout  (09.01.21 21:15:44)
Kokmayan zeytinyağı varsa çakmadir o. Soğuk sıkım diye bir şey de sadece lafta var. Kaynar su olmadan zeytinden yağ çıkması imkansız.

Bu ara zeytinyağı sezonu. 15-20 gün sonra üretici tanıdığınız varsa zeytinyağı alabilirsiniz yeni mahsulden.
  • westblack  (09.01.21 21:19:34)
Soguk sıkım sadece lafta olmaz. 30 derece altinda suyla gayet yağ alabilirsiniz, tabi daha az olur.

  • rockinside  (09.01.21 22:07:48)
sıvı karbondioksitle üretilmiş zeytinyağı en kalitelisidir.
türkiyede üreten olduğunu sanmıyorum.
soğuk sıkma metoduyla kendim üretmediğim için belkide hayatımda hiç yemedim. dolayısı ile türk halkının %99,9 'unun gerçek soğuk sıkım zeytinyağını hayatında 1 kere bile yediğini sanmıyorum. dolayısı ile kokusu neye benziyor üreticiler dışında kimse emin olamaz.
  • aslindasorunumpsikolojik  (10.01.21 01:57:43)
Hocam Dünya kadar zeytin bahçemiz var. Soğuk sıkım yalanını kim uydurdu bilmiyorum ama Türkiye'de öyle bir şey yok. Biraz zeyitinle hasır nesir olun. Zaten öyle bir şey olmadığını anlarsınız. 3-5 yağ fabrikası gezmeniz yeterli.

Ben yıllardır hiç yemedim mesela. Satan da yalan söylemiyorsa bir şey bilmiyorum.

Bizim büyüklerin eskiden ayaklarıyla çiğneyerek çıkardığı yağ olurdu. O da mesela kaynar suyla çıkar. Ilık suyla isterseniz 5 gün uğraşın 1 gram yağ çıkmaz.
  • westblack  (10.01.21 09:27:32)