Afrikalı Zenciler İstanbul’da ne arar?

Sadece merak ediyorum. Afroların İstanbul’daki aşırı lüks yaşamları dikkatimi çekti. Çok lüks yerlerde oturup en lüks alışveriş merkezlerinde en pahalı şeyleri alırlarken gördüm. Ha şimdi senin oralarda ne işin var sen de lüks yaşıyorsun diyen olabilir ama ev aidatını falan zor ödeyen biriyim. Ama kendi işim gereği sipariş dağıtmak için birkaç kez o tür mekanlarda bulundum.
Bu kadar Afrikalı iş yapmak için mi İstanbul’da? Suçtan para kazanan falan var mı? Varsa devlet nasıl müsade ediyor.
Tabiki Afro arkadaşların da tüm insanlar gibi lüks yaşama hakkı da var. Ama kendi ülkelerindeki durumlarına bakıp bir de buradaki durumlarına bakınca merak ettim nasıl bir ekonomik kazanç elde ettiklerini.

afrika ekranlarda gördüğün intenette gördüğün gibi bir yer değil zengini de var fakiri de tabi dağılım arasında uçurum var kesinlikle ama zengin afrikalılar çoğu zenginimizden zengindir.

  • basond  (06.01.21 22:04:41)
Türkiye'nin gelişen dış politikasıyla birlikte Afrika açılımı artarak devam ediyor. Şu an Afrika kıtasında 4. ülkeyiz ve 20 milyar dolarlık iş hacmine sahibiz. Önümüzde dönemde Afrika ile olan bağlarımız artarak devam edecek. Gelecek Afrika'da, fırsatlar hammadde Afrika'da, kolay pazar Afrika'da, ucuz iş gücü Afrikada bugün Afrika'ya yatırım yapan ülkeler kazançlı çıkacak bir koyup beş alınan bir coğrafya ayrıca Afrika kıtası geleceğin süper güçlerinin göstergesi (ÇHC,ABD, Rusya, Türkiye). Bugün Fransa'dan boşalan gücün yerini Afrika'da Türkiye almaktadır. Bilhassa Libya'da Hafter ve Mısır'da Sisi sorunu aşılınca Afrika'da dahada yoğunlaşacağız.

2. Lüks yaşayanda var fakir yaşayanda bu sadece algıda seçicilik. Çoğu Afrikalı fakir. Türkiye ve İstanbul bugün mazlum coğrafyaların son kalesi.

3. Ticaret yapanda var, çalışmaya gelende, seyahate gelende, okumaya gelende, AB'ye mülteci olarak gelip Türkiye'de kabul bekleyende (Türkiye Afrikalı mülteci kabul etmiyor)

4. Zengin olmaları illa gayrimeşru işler yapmaları anlamına gelmiyor keşke önyargılar olmasa Afrikalı = Suçlu değildir.
  • berkan11  (06.01.21 23:18:28 ~ 23:19:11)
Afrikalı olduğunu nereden biliyorsunuz belki İngiliz, fransız, amerikalı. Futbolcu, basketbolcu bir çok siyahi sporcu var ülkemizde bu Insanlar iyi kazanıyor, bunların eşi dostu akrabaları var, illa aktif sporcu olarak da düşünmeyin Türkiye'de bir sürü yabancı oynadı son 20 senede kimisi burada hayat kurmuştur burada yaşamına devam etmiştir emeklilikten sonra ev daire dükkan almıştır haliyle yatırımını Türkiye'nin en büyük şehrinde yapacak, erzurumsporda oynamış yabancı ne dönecem la Kameruna emeklilikte alırım bi daire yaşarım İstanbulda boğaz, kebap diyebilir, ya da bizim dayıoğlu var Türkiye'de okusun yardımcı olurum ben falan diyebilir. Turistte olabilir, İstanbul iyi turist çekiyor, ırkçılık az yani bi keşmekeş kaos olduğu için yabancılar kolay adapte oluyordur, atıyorum doğu Avrupa'da adamın tipi unique olduğundan rahat hissetmiyordur bizim gibi ülkeleri tercih ediyordur turist. keza Müzik sektöründe de çok ekmek yiyen parayı bulmuş arkadaşlar var, bunlar geziyordur işte. Garibanı daha çok algıda seçicilik sadece

  • neverletyougodown  (07.01.21 04:19:06)