elbiseye çorap uydurma

selam arkadaşlar.

açık pembe, açık mavi, mint yeşili ve lila rengi elbiselerim var tam kışlık gibi değil de sonbaharlık gibi almıştım. istanbula hala kış gelmediği için uzun kabanla giyiyorum işe giderken. ama tam kış gelmese de hava yine de serin oluyor ince ten renği çorapla giyemiyorum bunları. kalın siyah çorapla da abes duruyor hiç yakışmıyor diye geçen hafta gittim pentiden açık sahra 70 den külotlu çorap aldım dün elbisenin altına giydim. altına da kısa çizme giymiştim evdeyken kendime çok bakmadan çıktım ama sonra işyerinde boy aynasında farkettim ki o da çok güzel görünmüyor. bir de parlak çorap hem bacakları kalın gösteriyor, hem de zarif durmuyor. arkadaşlarım akşama kadar babaanne gelmiş diye dalga geçtiler bir daha giyemem onu artık :)

siz açık renk elbiselerle hangi kalın çorapları giyiyorsunuz? kombin uzmanlarının yardımlarına ihtiyacım var. çok da üşüyor bacaklarım, gerçekten 15 20 den çoraplarla yürüyemiyorum kışın.

yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.

Beyaz olur hepsinin altına. Anime karakteri gibi olur. Ben severim açıkçası. Krem ten çorapları sevmiyorum.

İsterseniz hepsinin altına sur ton sur gibi düşünüp birer ton açık ya da koyularını alabilirsiniz. Ben kış da dahil çorapsız giyerim elbiselerimi. Bacaklarım üşümez.
  • tessera  (06.01.21 11:35:19)
penti yok gibi bronz olabilir

  • delidiyorum  (06.01.21 12:08:14)
beyaz+1

Ama beyaz çorap giydiğim bir dönemde denyo bir arkadaşım bu ne yeaaa lise çocuğu musun demişti, sinir olmuştum. Böyle birine denk gelirseniz hevesiniz kırılmasın, bence beyaz çorap gayet sevimli duruyor pastel renkte kıyafetlerle.

Ekleme: Bak gelmiş antibeyazcılar.
  • buff  (06.01.21 12:42:55 ~ 07.01.21 00:48:03)
Beyaz giyme çünkü 20 yaşın üstünde hiç bir bireye yakışmıyor. Siyah bile daha iyi.

  • kaptan maydanoz  (06.01.21 12:48:29)
O renklerin farkli tonlarinda corap alabilirsiniz sanki, bi kac tom koyusu filan. Mint yesiline acik yesil gibi. Elbiseler tek renkse daha kolay desenliyse deneye deneye bulursunuz ama beyaz yapmqyqcaksani isiniz zor.

  • red g  (06.01.21 13:09:48)
Arkadaşlar da iş yerinde çalışanlar da bi zahmet milletin çorabına da karışmasın. Hadsizce. Sorulmayan şeyle ilgili fikir beyan edilmez. Öğrensin artık insanlar.

Beyaz çorap her yaşa yakışır. İnsan kendine yakıltırsın, giyince mutlu olsun yeter.

Lütfen insanların kıyafetinizle ilgili söylediği olumsuz şeyleri duymayın, sormadık sana filan diyin geçiştirin. Bu kadar dışa bağımlı yaşanmaz.

Çorabımızı da mı seçemicez yahu.
  • tessera  (06.01.21 13:25:04)
Ton sur ton mu ne denşyor ya ondan yapsanız. Elbiselerin renginin bikaç ton koyusu olacak şekilde.

  • yazdonumu  (06.01.21 13:53:51)
Sanki bunların altına antrasit olabilir gibi:

www.penti.com

bu hem ince hem yine de 40den belki buna bakılabilir.

kül rengi gibi renkler gidebilir:
www.penti.com

yani bence siyahtansa grilere açık grilere bakılabilir bu renklerin altına, renkler pastelse böyle pastelimsi griler neden olmasın sanki.
  • nimberjack  (06.01.21 14:50:57)
çorabımızı mı da seçemicez diyorsun. peki erkekler de fosforlu turuncu takım elbise ile işe gitsin?

imho, beyaz çorap olmaz bu elbiselere.
  • stewie  (06.01.21 15:21:12 ~ 15:23:47)
Stewie e gitsin zaten.

Neden beyaz olmasın ki.
  • tessera  (06.01.21 18:41:23)