temasli biri neden 10 gün karantinada?

arkadaslar is yerinde deneme sürecindeydim ve babam pozitif ciktigi icin bana da 10 gun karantina verdiler. Babami bi yarim saat gordum onda da maske disinda yaninda bulunmadim. Hep ayri odadaydik, ayri banyolari kullaniyorduk.

Benim de onunla birlikte 10 gün karantinaya girme sebebim, bana virus bulastiysa 8.günde ortaya cikabilecegi icin mi? Yani bana da test yapsalar simdi, negatif ciksam o zaman karantina sürecim bitmez degil mi? cunku testte negatif ciksam bile aslinda virus bende olabilir?

Bitmez. Cevabı kendiniz vermişsiniz "bana virus bulastiysa 8.günde ortaya cikabilecegi icin mi?" diyerek.

Hatta daha önce 14 gündü karantina, 14 gün sonunda bile pozitife çevirebiliyor diye. Sonradan 10 güne çektiler.
Yani 10 gün dolmadan önce yaptırdığınız testler negatif çıksa bile yine de karantinadan çıkamazsınız.
  • esse classic  (31.12.20 11:49:53)
kız kardeşim pozitif çıktı, son görüşmemiz 1 ay önce olduğu halde o sürede başka yerde olduğum halde karantina yedim, kız kardeşim abimle aynı evde yaşamıyoruz dedi ama kalkmadı. 10 gün beni hapis ettiler.

bu devlette mantık aranmaz.
  • garavel  (31.12.20 15:00:35)
Bana direkt temasli sordular sizin kadar temasli olfugum isimleri hic vermedim. Karantinaya girmediler. Graveinki ozellikle ilginc geldi. Abimle yasiyorum ama abim evde bulunmuyor dedim hic tc sormadilar.

  • red g  (31.12.20 15:14:02)
Yani bu arada yaniltmak icin degil gercekten cok kisa bir sure ve maskeli temasimiz olmustu o yuzden oyle anlattim.

  • red g  (31.12.20 15:14:42)
Maalesef benim ismimi verdiler, ben de kısa süre maskeli temaslıydım. Bana sorun değil de iş verenim ne sorun eder bilmiyorum.

  • kırmızıayakkabılıgargamel  (31.12.20 19:23:58)