Alçı Alev dayanımı

Merhaba teknik insanlar.
Bir şey dememek için, alçıdan yapılmış Bir kap içerisinde ateş yakacağım. Alçı kaç dereceye kadar dayanır acaba? Yani odun yaksam Zarar verir miyim?
Kırılgan onu biliyorum. Zaten işim bitince kırıp atacağım. Amacım şöyle bir 3 4 saat dayansın ben de göreceğimi göreyim.

alçı kalıplara erimiş demir bile döküldüğüne göre, sizin odun ateşine hayli hayli dayanır diye düşünüyorum.

  • ankarakecisi  (31.12.20 10:30:25)
zarar gelir tabi ama çatladığında yıkılacak bişey yoksa bişey olmaz. yani alçıya mekanik yük gelmesin.

  • sttc  (31.12.20 12:43:18)
Alçı içerisine çelik tel ya da fiber parçaları karıştırmayı düşünüyorum

  • kisa  (31.12.20 13:04:53)
Aman alçı yük taşımayacak.

  • kisa  (31.12.20 13:05:07)
abi durun o oyle olmayabilir.
mesela bizde alcipanlar degisik degisik.
duz alcipan var mesela
suya dayanikli alcipan var
yangina dayanikli alcipan var.
yesil kirmizi var ya onlar hep ozelligine gore.
biraz tehlikeli benim aklima pek yatmadi. net bilgi edinmeden ihtimal uzerine bu ise kalkisma derim.
  • turbo sadık  (31.12.20 13:09:52)