Gürcü Şarabı, Gürcüce ve SKT sorunsalı

Görseldeki şarabı yılbaşında tüketeyim diyorum, ancak bozulmuş mu bozulmamış mı sıkıntı çıkar mı emin olamadım. Google translate kameradan anlık çeviri yapamadığı için tam olarak SKT'sini anlamadım.

İkinci görselde tarih yazan (19 Nov 2020) kısmın üstündeki yazı: ჩამოსხმის თარიღი, ingilizce: Casting date, türkçe: döküm tarihi. Bu ne demek bilmiyorum, şişelenme tarihi mi yoksa son kullanma tarihi mi?

İlk görselde bir 2008 var, yoksa o mu şişelenme tarihi? Ya da ya da, şaraba öyle bi ayda bişi olmaz, yardır gitsin mi?

Gürcüce bilenlere selam olsun. Yılbaşı ertesini hastanede geçirmeyelim.

Hastanelik olmazsınız ya. Yedek şarap bulundurun bir tane, bunu açın, zaten bozulup sirkeye döndüyse bir yudumda anlarsınız.

  • kobuzchu kiz  (30.12.20 22:14:21)
aynısından vardı bende. hangi tarihliydi hatırlamıyorum tabii açtığımda sirkeye dönmüştü. bu kırmızı kaplı kindsmarauli hemen tüketilmesi gereken bir şarap. umarım sizinki iyi çıkar ama ne olur ne olmaz bence mutlaka yedek şarap bulundurun.

  • alex_pearson  (31.12.20 00:16:57)
Hastaneye düşmezsiniz. En kötü ihtimal sirke olmuştur.

  • microfiction  (31.12.20 00:21:28)
Ben kontrol edeyim deyip açtım bunu. Ama işin kötüsü bütün içkilerin tadı bana aynı ve bozuk geliyor. Renginde hafif bi matlaşma var sanırım ve henüz gelen bir hediye olduğu için soramıyorum da muhatabına. Hakkımızda hayırlısı, hepinize teşekkürler.

  • cern de cayci olmak vardi  (31.12.20 00:59:31)