ilk araç için 0 km mi ikinci el mi

yani kişinin 0 km araç alabilecek parası var, ama acemiliğini atmak için 2.el mi almalı yoksa nasıl olsa birkaç ay sonra aldığı fiyatın baya bir üstüne satabileceği için 0 km'yi mi alması daha mantıklıdır?

  • jamswety  (29.12.20 17:45:13)
yılsonu kampanyalarından sıfır km alsın.

  • drystedb efficacious  (29.12.20 17:46:55 ~ 17:47:09)
Bu sene yalan oldu. Ocak-şubat gibi kampamya olmaz mı ki :/

  • condom kurşunu  (29.12.20 18:00:39)
Acemi ise ikinci el vurup kırsa da içinin acımayacağı bir şey alsın.
Zamanında bana sıfır alma kaza yaparsan üzülürsün diyenleri dinlemedim. 18 yaşında ehliyeti yeni almış olmanın verdiği heyecan ve acemi çocuk halimle o hatayı yaptım.
Araba sonuçta nüfusumuza geçirmiyoruz, her zaman satılıp yenisi alınır ama acemiliği atmak için içinizi yakmayacak bir şey bakın bence.
İyi şoför olmak için sadece arabayı iyi kullanmak yetmiyor. Trafiği de öğrenmeniz alışmanız lazım.
  • battal gemalmaz  (29.12.20 18:07:34)
acemilik olsa da olmasa da sıfır alma taraftarı değilim normalde, fakat son zamanlarda piyasada araç bulunamaması vb. sebeplerden ikinci ellerin fiyatları da almış başını gitmiş.
ben olsam düşük kilometrede, çok pahalı olmayan bir araç alırdım.

  • gkhncnzdgn  (29.12.20 18:21:53)
Sıfır alsın tabii ki, acemi adam bi de sanayicilerle kanka mı olacak?

  • roket adam  (29.12.20 18:49:09)
Vallaha acemi dedigimiz ne yapacak frenle gazi karistirip dükkana mi girecek bu kadar mi acemi?
Benim de ilk arabam sifirdi hic de sıkıntı yasamadim, bir kere park önünde arac varken tam balkon altinda bir garip beton mu ne varmis, ona park yerinden cikarken carpmistim baska da olmadi.

Açıkçası Türkiye'de ikinci el cok sikinti, cok dikkatli almak lazım. Ben misal su an yaşadığım ülkede ikinci el de alırım çünkü hem yasa olarak korunuyorsun hem de belli galeri gibi yerler ya da direkt otomobil bayileri arabayi satarken 2yila kadar garanti veriyor. Bu kafa rahatlığı demek, Türkiye'de varsa böyle ikinci el de alabilirsiniz.
  • logisticsmanager  (29.12.20 19:32:39)