Burun tıkanıklığı

Merhabalar,

Yaklaşık 5-6 aydır belki de daha fazla tam bilemiyorum, burnum çoğu zaman tıkalı, nefes almakta zorlanıyorum. Çok fazla bi şekilde hapşırıyorum. Bazen de burnumun biri tıkalı olsa bile diğerinden çok fazla akıntı oluyor. Burnum tıkalı olduğundan olsa gerek koku almada da sıkıntım var. Artık bu durum beni baya rahatsız etmeye başladı. Gece uyurken de verimsiz uyuyorum bu nedenlerden ötürü. Bununla mı ilgili bilmiyorum ama gündüzleri de baya baş ağrısı vs. şikayetlerim de oluyor sık sık.

Bu durumun sebebi ne olabilir? Bu yaşıma kadar bu şekilde bir sıkıntım olmamıştı diyebilirim.

Burun Yıkama Kiti almıştım internetten(Abfen Sinus Rense). Yapınca beni rahatlatıyor bi süre ama sonra yine aynı.

Pandemiden ötürü hastaneye de gidemedim aylardır ama artık gitmek istiyorum. Kulak-Burun-Boğaz'a mı gitmeliyim?

aynen kbb ye gitmelisin.
yüksek ihtimal konkalarında şişme oluyor.
gece yattığın odanın camını aç buz gibi yap öyle uyumayı dene.
bu taktik pek çok kişide işe yarıyor diye yazılmıştı geçenlerde.
onun dışında bebekler için kullanılan bir burun spreyi var rhinfant adı.
o da zararsız ve çok işe yarıyor ama abartmadan kullan. çok mecbur oldukça kullanmamaya çalış. psikolojik bağımlılık yapabilir zira.
  • rentts  (29.12.20 14:08:48)
allerjik rinit olarak başlayıp sinüzite dönmüş olabilir.

evet kbb'ye gitmeniz gerekli.

sinus rinse kullanmadığınız dönemlerde de gün içinde tuz ve karbonatla hazırlayacağınız bir karışımla burun ve geniz bölgesini temizleyebilirsiniz.
  • qaram  (29.12.20 14:12:25)
Kbb doktoruna gitmeniz, vereceği burun spreylerini kullanmanız yeterli. Aile hekiminize de gidebilirsiniz, düşük dozda bir sprey ya da alerji hapı yazabilir.

Lütfen yukarıda yazılan şeyleri sakın yapmayın.
  • GoodMorningTeacher  (29.12.20 14:46:47)
Ben de böyle uzun süre sıkıntı yaşadım. Bendekinin iki sebebi olduğunu keşfettim. Birincisi polen alerjisi ikincisi de yün alerjisi. Ne olduktan sonra burnun tıkandı bunun cevabını ara. Tabii ki kbb'ye git ama malum pandemi.

  • ayakkokususeveninsan  (29.12.20 17:48:11)
alerjik rinit olabilir bende de var, doktora gidin.

eğer rinitse neyin tetiklediğini bulup onu gidermeniz sorunu çözüyor, toz, akar vs.. ise sürekli temiz bir ortamda yaşayınca azalıyor.
  • benaslinda  (29.12.20 17:50:25)