Tvde aux girişi yok

2+1 ses sistemim var ama tvde aux çıkışı yok. şu kabloyla çevirip ses alabilir miyim?

Seste bir sıkıntı falan olur mu?

i.hizliresim.com

sana giriş değil çıkış lazım. kulaklık çıkışına bağla.

  • alperz  (28.12.20 20:17:35)
Sorun olmaz, görseldeki kablonun amacı tam olarak o. Kalitelisini alabilirsin ama.

  • talasas  (28.12.20 20:23:20)
orası çıkış değil giriş bence. beyaz ve kırmızı audio left right. sarı da composite video. ben oradan sinyal alabileceğinizi hiç sanmıyorum. üzerinde de yazar muhtemelen input mu output mu olduğu.

  • alperz  (29.12.20 09:25:40)
orası ses çıkışı değil, ses ve görüntü girişi. yani hdmi öncesi, dvd player gibi bir aleti bağlayabilmek için giriş. şunun gibi bir kabloyla mesela.

www.kayashop.com.tr

kulaklık çıkışı varsa oraya takacaksınız. kulaklık çıkışı da yoksa, o içinden kırmızı ışık çıkan optik çıkışa bağlanabilir bir alet almadan bir yolu yok.

gerçi sanırım şöyle bir şey var, denemiştim ama yıllar geçti, çok emin değilim buradan mı denemiştim.

scart çift taraflı çalışıyor. yani aynı delikten çıkış da alabiliyorsunuz. o kabloyla buradan ses çıkışı alabilirsiniz, lakin alsanız bile gecikmeli alırsınız ve oraya kablo taktınız diye televizyonun kendi hoparlörleri kapanmaz. taktığınız hoparlörlerden gelen ses çok kısa bir gecikmeyle gelir ve düğün salonu gibi ekolu izlersiniz televizyonu.
  • kibritsuyu  (29.12.20 09:59:54 ~ 15:39:00)
Orası çıkış değil giriş +1

Kesin bilgi, pekiştirelim.

TV'de mutlaka kulaklık çıkışı vardır, size lazım olan kulaklık çıkışı.

Kulaklık çıkışı yoksa (çok zor bi ihtimal) @kibritsuyu'nun dediği gibi scart ile kullanmak için şöyle bir adaptör alacaksınız;

www.bakicioglu.com
  • John Bloor  (29.12.20 11:35:50)