diyete uygun corba ariyorum arkadaslar

ama istiyorum ki icinde et olsun, is yerine kendi yemegimizi götürdügümüz icin bir sürü kap tasimak istemiyorum.
1. tavuk corbasi, un falan eklemiyorum
2. diyetisyen arkadasimin verdigi corba tarifi vardi ama cok hafif (kirmizi biber, brokoli, sogan, kabak haslayip, yaglayip,baharatlayip, mikserde cek)
3.
4.

aklima baska birsey gelmiyor, aklima gelenlerde de un, irmik bir suru sey var.

et olmasa et suyu olsa? sebze-mercimek türü çorbaları (hatta sebzeli mercimek) et suyuyla yapabilirsiniz. ya da alın az bir şey kuşbaşı, çorbayı onunla pişirin. sonra da blender'a çekin, yine et suyuyla yapılmışa benzer, içinde ufalanmış olur et.

hatta şöyle bir tarif buldum:
www.sabah.com.tr
  • nimberjack  (26.12.20 20:54:30)
beyran......

  • ala09  (26.12.20 21:01:28)
1 soğan, 2 diş sarımsak, tavuk suyu, kabak ile yaptım güzel oldu.
Soğan ve sarımsakları zeytinyağında pişirip kabağı ekledim

  • rapisa  (26.12.20 21:13:33)
Balkabağı

  • rapisa  (26.12.20 21:13:44)
- brokoli çorbası (ki bayılırım)
- domates çorbası (kremasız)
- mercimek çorbası
- soğan çorbası
- kabak, minik bir patates ve minik bir havuç rendesiyle yapılan sebze çorbası (dikkat blenderdan geçirilmiyor)
- yoğurt çorbası (içine pirinç ya da şehriye atılmıyor)
  • naksidil  (26.12.20 21:45:59)
Balık çorbası olabilir. Terbiyesini unsuz yapmak mümkün. Bir de haşlama. Bol sulu yapınca ve malzemeleri daha ufak doğrayınca çorba gibi gidiyor. Kuzu gerdandan yapılması tavsiye edilir.

  • beetlejuice  (26.12.20 22:30:16)
Çorbada 2 kaşık un olsa sorun olur mu ki 4 porsiyona 2 yemek kaşığı un baya sıkıntısız gibi. Her çorba aslında diyete uygundur diye düşünüyorum ama uzmanı değilim tabi.

  • cilekli krep  (27.12.20 00:19:10)
Bamya çorbası, borş, kelle paça, işkembe vb. sakatat içeren çorbalar

  • berkan11  (27.12.20 10:45:24)