2.el / 0 bilgisayar

selamlar, bende bi pc var fakat oldukça yavaş cidden insanı bilgisayar kullanmaktan soğutur o tarzda bi şey.

bu aralar arayaşım var, pc de yaptıklarım ; klasik sörf, ekşisözlük, twitter vs. ve bir şeyler izlemek.

fakat bütçem çok değil (max:2,500 tl) ve bu pc işlerinden hiç anlamıyorum, sanırım ssd'li olması baya iyiymiş. bana bu fiyatlarda önerebileceğiniz 0 veya 2.el ne olabilir ?

mesela iş bilgisayarı olarak thinkpad x270 i7 var aşırı memnunm fakat 2. elleri 4500 seviyelerind :/

bu arada büyük olmasına gerek yok.

mevcut bilgisayarım marka/modeli nedir? Mevcuta bir SSD takıp (yaklaşık 400 lira) hızlandırman da mümkün. Özelliklerini buraya yazarsan (işlemci, ram vs.) ona göre yönlendirebiliriz.

  • himmet dayi  (21.12.20 12:48:58)
Lenovo IdeaPad 15.6'' High Performance Premium HD Laptop, Intel Dual-Core N3060 Processor, 4GB RAM, 500GB HDD, DVD/CD Burner, HDMI, 802.11AC, Bluetooth, Webcam, Windows 10, Black
şöyle geçiyor modeli, fakat hiç bir mağazada bulamadım.

4 gb ram, intel celeron cpu n3060, 1.60 ghz, 64 bit
  • taha1907  (21.12.20 13:00:02 ~ 13:01:03)
Yani iyi bir bilgisayar değil elbette ama HDD yerine 250 GB'lık bir SSD takılırsa en azından o aşırı yavaşlık gider. Yaptığın işler için yeni bir makine almana gerek kalmaz.

  • himmet dayi  (21.12.20 13:05:57)
Himmet dayı güzel söylemiş. İşlemci gariban ama kullanım senaryona bakınca bir süre daha idare eder gibi ssd takviyesiyle.

Bütçeyi biraz daha zorlayabilirsen sıfır ayarında thinkpad X250 için bul beni.
  • Giovanni Pipitto  (21.12.20 14:59:17)