fifa21 soru

www.youtube.com

ronaldo, ronaldinho gibi eskilerin oyun videolarına denk geliyorum bu ara. fifa cahiliyim ondan soruyorum; eski futbolcuların olduğu bi classics takımı mı var, istediğin sezonun seçip oynandığı bi oyun türü mü var ne var?

ben fifa21 alsam o2 sponsorlu henry'li arsenalı oynayabilir miyim?

fut denen (fifa ultimate team) bölümü var. istediğin oyuncuları satın alıp (oyun coinleriyle) oyun kurduğun.
orada "icons" yani ikonlar arasında ronaldo, ronaldinho gibi futbolcular da var.
tüm ikonların listesine bakabilirsiniz internette.

www.futbin.com

misal henry'nin 3 ayrı ikon kartı var. linkte yukarıda arama bölümünde oyuncu aratıp bakabilirsiniz özelliklerine. fakat oyuna yeni başlayanlar için ikonları almak kolay değil. ya milyonda bir ihtimalle kartlardan çıkacak, ya da ticaretle veya başka şekillerde satın alacaksınız ikonları.
(arsenalin eski formalarından varsa eğer o formayı takımınıza satın alabilirsiniz)
  • la traviata  (21.12.20 03:34:37 ~ 03:37:35)
@la traviata teşekkür ederim
şimdi baktım coin fiyatlarına, para verip almak çılgınlık olur herhalde henry çok pahalı çıktı. Sıyırmış gibi oynamadan bu kadar coin kazanmak mümkün mü peki?

  • owaki  (21.12.20 05:13:02)
Sıyırmış gibi oynamadan mümkün ama çok şanslı olman lazım. Oyunda içinden oyuncu, kulüp öğesi, antrenman öğeler vs. çıkan paketler var. O paketlerden pahalı oyuncular çıkması lazım (Messi, de Bruyne, Ronaldo, Mbappe, Neymar vs.) Ama bu oyuncuların çıkma olasılığı da oldukça düşük. İkon oyuncu almak oyunda temel amaç haline gelince oyunun çok afedersin b*ku çıkıyor. Ya deli gibi oynaman lazım ya da para basıp coin/paket alman lazım. Aksi halde zaten birçok oyuncuyla yarışamıyorsun.

YouTube'da paket açma videoları falan oluyor. Ben birine denk geldim. Adamın hesabında 12 Milyon coin vardı yaklaşık (FIFA19 zamanı). Paketten Gareth Bale çıktı diye adam ortalığı yıktı. Kulağımızın da ırzına geçti. Gareth Bale dediğin oyuncu FUT pazarda 200 bin coin falan. Böyle manyaklara karşı oynuyorsun işte düşün.
  • himmet dayi  (21.12.20 09:48:10 ~ 09:48:30)
Oyuna çok çok zaman ayırırsanız ve biraz ticaretten anlıyorsanız yapabilirsiniz. Paket şansı da önemli tabii.

Bende Neymar var. İkon Hagi ve İkon Hernandez var. Bunların toplam fiyatı 2m üstünde. Al satlar ve biraz da paket şansları ile harika bir takım kurabilirsiniz.

Tabii fut'un içeriğini iyi öğrenmeniz ve "squad battles", "weekend league/champions" ve "rivals" gibi şeylere zaman ayırmanız lazım.
tavsiyem bulaşmayın : ))
  • la traviata  (21.12.20 14:02:19)
FUT modu dışında santra kısmında da eski oyuncularla da oynayabilirsiniz. Herhangi bir turnuvaya ya da lige katılamazsınız tabii ama örneğin arkadaşlarınızla local multiplayer oynamak istediğinizde bu oyunculardan kurulu bir klasik takımı seçerek arkadaşınıza karşı mücadele verebilirsiniz. FUT kısmı çok keyifli ama ciddi emek, yetenek ve şans istiyor.

  • ultranil07  (21.12.20 17:12:19)