Sayın Ankaralılar

Yatırımlık arsa için şehir ne tarafa doğru genişler en az 10 yıl için?. Özellikle imarsız bakıyorum. İmarlı olanlar için zaten iş işten geçmiş gibi.
En azından ilerde kendi evimizi yapıp oturmak için arsa bakmaya başladım ama bir de size sorayım dedim.

kuzey

  • iddaaci  (20.12.20 21:20:50)
Gölbaşı'na da bakabilirsiniz. Ama imarsız küçük ve iyi konumda arsa biraz zor bulunur. Eğer 500.000 gibi bir sermayeniz varsa, 10-15 dönüm yer alırsınız. 10 sene sonra ev yapacağınız zamana kadar belki imara yaklaşır fiyatı artar, böler satarsınız falan... Hisse almamaya dikkat edin.

  • malheiros  (20.12.20 21:35:41 ~ 21:36:40)
Evet gölbaşı ama incek Karaoğlan mahalleleri zaten uçmuş gitmiş.
Biraz daha spesifik mahlleler belirtebilrmsiniz?

  • spacevan  (20.12.20 21:47:16)
yuva, yuvaköy falan bi 5 yıldır çok popi.

  • theseachange  (20.12.20 21:53:06)
Gölbaşı için Tulumtaş'tan Hacımuratlı arasına bakabilirsiniz. Ben İncek'te oturdum 12 sene. İncek bile şehre uzak. Eğer böyle emeklilk modu için ev yapacaksanız, oralar 10 seneye ideal olacaktır. Fakat, işiniz şehirde ise çok uzak kalır pişman olursunuz. Bu sadece Ankara için de değil, mesela İstanbul'da insanlar Çekmeköy'e müstakil ev için yatırım yapıyorlar, orası da uzak.

Mesela ben bugün kazmayı vuracak olsam, çevre yolunun hemen altında Nesibe Aydın Kolej'i var. Onun etrafından bir yer alır yapardım. Çok güzel yerler.
  • malheiros  (20.12.20 22:05:39)
Nesibe Aydın'ın kenarlarında benimde gözüm varda milyonuluk olmuş hepsi:(
Emeklilik modu için değil yaş 28 yani apartman hayatından bıktım yahu yani şimdi bahçlei bir ev alamayacğıma göre bari 5 10 yıl sonra en azından gider yapar evi otururum. O yüzden imar şuan için şart değil.

  • spacevan  (20.12.20 22:24:05)
Memlik civcivyatağı mevkii bence iyi. Annemin dedesinden kalan bi arsa vardı, 5 yıl önce yok pahasına sattı, şu an yaklaşık 10 katı fiyata satıyorlar ama hala ucuz.

  • plutongezegendegilmi  (20.12.20 22:32:03)
temelli tarafı bak

  • sizofren06  (20.12.20 22:42:56)