havya makinesinin kalite farkı olur mu?

bi tane alacağım da merak ettim. arkadaştan ödünç aldım ama kafasını temizlememiş diye sanırım lehimi eritemiyor bile doğru düzgün simsiyah olmuş falan zaten. lehim pastası almıştım ama hiçbir işe yaramadı. gerçi pasta kesin dandikti çünkü çok ucuzdu.

olmaz mı hemde acayip fark yapar.

bu meretler şekil itibariyle hepsi birbirine benzer de, kaliteli bir havya yıılarca hiç fişten çıkmadan çalışır ve ısı kaybı yaşamazken, adi olanlar 2 gün sonra lehim teili eritmeyecek kadar performans kaybına uğrar.(uç kirliliğinden bağımsız, adi malzeme yapısı sebebiyle)

öyle saatlerce günlerce uğraşmayacaksan bile benim sana tavsiyem 80 watt kalem tipi havya alman olur. marka konusunu bilmiyorum ama adisine yanaşma ve bilenlerden marka tavsiyesi al.

weller markasını biliyorum bi babamdan dolayı, çok sağlam bir markadır.

urun.n11.com

tabi türkiye olunca sahte mi gerçek mi o da ayrı dert oluyor.
  • killerbee  (19.12.20 22:00:15 ~ 22:05:50)
n11scdn.akamaized.net

kisisel olarak bu tipleri daha kullanisli geliyor. hem fazla hizmeti de yok diger tiplere gore
  • hay sikfuck  (19.12.20 22:01:47)
bu tabanca tipli olandan babamda vardı, değişik bir modeli de olabilir.

bunların özelliği biraz daha kaba işler elektrik işleri falan için. öküz gibi güçlüdür ama.

öyle çip elektronik devre falan dersen kalem tipler daha ince oluyor.
  • killerbee  (19.12.20 22:03:13 ~ 22:03:55)
Tabancalar ile ufak tefek elektronik işleri yapmak işkence.

Şu model baya iyi.
tr.aliexpress.com
  • battal gemalmaz  (19.12.20 22:11:09)
oha iyi pahalılarmış.

fakir müşteri mode on: ben bi düşüneyim
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (19.12.20 22:27:48)
weller marka iyi fakat fiyat olarak gerçekten yüksek. Benim iş yerimde weller kullanılıyor. Ama ben Yaklaşık 6 ay önce gittim şunu aldım.

urun.n11.com

Öneririm gerçekten çok kaliteli ve yeterli. 6 aydır kullanıyorum. Tabi 7/24 açık bırakmıyorum. Belli aralıklarla kullanmaktayım gayet iyi
  • limonlu eksi  (19.12.20 23:33:12)
oluyor. elimdeki makine sizinki gibi lehim eritmez durumda. kendime daha yeni şunu sipariş ettim. www.direnc.net

zamanında okulda ikende buna benzer bir şey kullanıyorduk gayet iyi idi.
  • belkider  (19.12.20 23:51:14)
Profosyonel kullanıcı değilsen bu kadar kaliteli markalara ihtiyacın yok, ayda yılda bir fişe takıp kullanacak bir ev kullanıcısıysan 40-50 liralık aletler oldukça yeterli gelir sana.

Fakat güç 80 watttan düşük olmasın, en kötü 60 watt olsun. 40 watt ile işkence çekersin, hele ki ucuz marka alacaksın bir de prformans kaybı yaşanacak.

Gir bir tane bir milyoncuya, çeşidi bol olan bir yer olsun, 60-80 watt bir tane alırsın ortalama 35 liraya.
  • John Bloor  (21.12.20 14:02:35)