kanada'lı sevinci

linkedin'de bir eleman var kanadalı. adam şimdi bi post atmış.

9 yıllık çalışmalarımız sonunda youtube üye sayımız 500'e ulaştı. teşekkürler.

vs diye

altına da bir sürü insan tebrikler vs yazmış.

youtube kanalına baktım ilk video 7 yıl önce ortalama izlenme 100 civarı en çok izlenen videosu 25k

adam birde girişimcilik vs konularında video atıyor ve cidden video sayısı yüksek.

tr'de olsa haftasında vazgeçicek veya 500 ne lan ehiheiheiheiehi

denilecek bir durumda adama tebrik mesajları yağıyor.

bu nasıl bir şeydir anlamadım ben?

bir kişide çıkıp 9 yılda 500 ne lan ehiehiehei neden demez? açıklayabilen var mı?

yeter. herkesin 100 milyon abonesi olamaz. nasil dunyada herkes zengin olamazsa.

  • baldur2  (19.12.20 13:37:55)
Kültür farkı.
Küçük de büyük de olsa başarıyı kutlama kültürü.

  • pro9it9is9  (19.12.20 13:48:22)
Ben de böyle basit şeyler için bile ülke çapında genelleme yapma sevdasının çok boş bir iş olduğunu düşünüyorum.

  • pass  (19.12.20 13:58:30)
Linkedinde "dün akşam başarılı bir şekilde uyudum." Yazsam en az 10 tebrik alırım. Öyle bir yer.

  • himmet dayi  (19.12.20 14:06:33)
9 yıllık çalışmaysa fena :D Fakat her yer Türkiye gibi sosyal medya delisi değil.

Ayrıca, kanada'da 10 bin üyeli/izlenmeli bir kanal Türkiye'de 100 binlik kanaldan çok kazanır eğer düzgün iş yapıyorsa.

Girişimcilik koçluğu falan yapıyorsa kitap-eğitim vs veriyordur normal hayatta işleri yolundadır herhalde, yıllardır devam ettiğine göre. Ama videolarında bir sıkıntı olmalı.
  • nhk ni youkosu  (19.12.20 14:14:27)
Kanada görece küçük ve yaşlı bir ülke. Çok büyük bir coğrafyaya rağmen nüfus 37milyon. Medyan yaş 41.

Buna karşılık, Türkiye 83 milyon, medyan yaş 29.

Üstüne bir de Kanada'nın farklı eyaletleri, farklı ülkeler gibi. Kimisinde Fransızca baskın; kimisinde İngilizce baskın.

Bu yüzden çok da karşılaştırılabilir değil.
  • fever  (19.12.20 14:20:13)
yav kanadalı adamın yaptığı video ingilizce olur, bunu bizdeki türkçe içerikler gibi sadece türkçe bilenler değil tüm dünyadan herkes izleyebilir.

ne medyan yaşı allah aşkına. altta 350 milyonluk abd var. klasik kanadalı denyoluğu işte. naif olmakta üzerlerine yok.
  • bohr atom modeli  (19.12.20 14:29:45 ~ 14:30:20)
para kazanma beklentisi yoktur bizim gibi.

  • scudman1  (19.12.20 14:49:51)
Bizde tebrik etme kültürü yok adamlar bunu bir motivasyon gücü olarak kullanıyor biz ise aşağı çekme olarak. En basitinden bi resim yaptığımda kardeşim bırak bu boş işleri derken Avrupalı arkadaşım kötü olsa bile bravo mükemmel devam et diyor

  • olaylar olaylar  (19.12.20 14:57:43)
Açıkçası LinkedIn olması sebebiyle diyorum çünkü o ortamin facebooka donmemesi için insanlar farkli bir kimlik burunuyor. O yüzden normalde "500 kisi ne la" diyecek adam "ahmet bey çok tebrik ederiz" diyor orada.

Aksine bunu umursamayip orayi facebook yapanlar var, onlari da sikayet edip duruyorum zaten. Banane kuzeninin bilmem ne üniversitesi kazanmasından...

Neyse yorum olarak da kendisi neyle mutluysa öyle yapsin, 0 video 0 izlenme bir sürü video 500 üyeden kötü. Benden daha başarılı misal çünkü benim YouTube kanalım bile yok :) bu arada üye olayi follower değil de subscribe olmasin? Hani para ile destek olunan.
  • logisticsmanager  (19.12.20 15:16:42)
Pass +1

Bir de bu küçücük davranıştan nüfus, yüz ölçümü gibi verileri de göz önüne alarak analiz çıkarmışlar. Soru başlığı direkt hatalı/yanlı zaten. Evrene genellemek için örneklemimiz çok küçük değil mi ya? Neyse analizcilik genlerimizde var.
  • but that was just a dream  (19.12.20 17:58:30)