Karşı Cinsin Sosyal Medya Hesapları

20li yaşlarının sonlarında olan karşı cins (kadın) ile arada bir buluşup sohbet ediyoruz. Kendisi Türk değil. Instagram ve Twitter dahil hiçbir sosyal medyayı kullanmıyor ve google aramalarında da çıkmıyor. (Ailesi bir nebze tanındık olduğu için ailesiyle ilgili haberler, hatta ayrıntılı wikipedia sayfaları falan çıkıyor ama kendisinde dair hiçbir online iz yok) Kullandığı ismin gerçek olduğundan son derece eminim.

Google Imageslerde hiçbir fotoğrafı yok. Resmen kız internette yok. Hayatında hiç film vs. indirmemiş, biraz oldschoolum bu konuda diyerek DVD satın alıyor. Whatsapp'ında bile fotoğrafı yok. (Neyse ki kullanıyor)

Biz mi türk milleti olarak sosyal medyayla çok içli dışlıyız yoksa bu özel bir durum mu diye merak ettim... Ve esasen bu durumun insanın karakteri hakkında size ne söylediğini merak ettim.

Daha önce bu kadar anti-internet ve datasını pek açığa çıkarmayan biriyle görüştünüz mü? Şayet görüştüyseniz bu konudaki gözlemleriniz nelerdir?

Dinlemek isterim.

böyle bir kızla görüşmek isterdim. hoşuma da giderdi açıkçası. linkedin harici tek bir sosyal medya kullanmayan arkadaşlarım var. bence çok güzel.

internetten fotoğrafının olmaması bu devirde nimet gibi bir şey.
  • jelly bear  (18.12.20 04:40:06)
Nesi garip ki, üç kere öp de başına koy kızı.
Kız değilim ama İnternette bana ait birsey de çıkmıyor. Imbd sayfası var Bi tek. Onda da fotoğrafım yok. WhatsAppta da yok. WhatsApp durumum da "merhaba ben WhatsApp kullanıyorum"

  • allah yazdiysa bozsun  (18.12.20 07:23:55)
Sosyal medya kullanmayanları garip karşılanması kadar garip bir şey yok aslında. Hiçbir sosyal medya hesabım yok kullanmıyorum kullanmayı düşünmüyorum. Evet google'da da çıkmıyorum, seri katil olabilir miyim acaba.

Gayet normal bir durum altında bir şey aramana gerek yok.
  • IcedFlames  (18.12.20 08:38:35)
benim de internette fotoğrafım, sosyal medya hesaplarım yok ve üçüncü bir kolum, yeşil renkli suratım yok. normal bi insanım.

  • deartheodosia  (18.12.20 09:39:23)
Bende kullanmıyorum ve zamanında karşı cinse bu durum hep ilginç geldiği için ekmeğini çok yedim. Bu anlamda bir çabam bile yoktu olaylar kendiliğinden gelişti, sanıyorum gizemli bir hava katıyor insanlar kolayca kesfedemeyince üzerine düşüyor başka bir numarası yok.

  • mirty  (18.12.20 09:39:50)
Asosyal medya sacmaliktan baska hicbir zey degildir. Helal olsun kiza git evlen birden

  • kushkush  (18.12.20 11:02:06)
Sunu da belirtmem gerekir ki Turk bu tarz kizlar var cok ama hepsi sapik seks bagimlisi kendilerini gizlemeye calisiyolar tek sebebi bu. Yani farkli durum gibi gozukuyor umarim oyledir

  • kushkush  (18.12.20 11:03:40)
gçmişini saklamıyorsa sorun yok

  • bir soru sorcam  (18.12.20 11:07:05)
Fransız falan mı? Avrupalıların bazıları kişisel gizliliğe çok önem veriyor ve akıllı telefon vb. şeyleri de çok az kullanıyorlar. Türk için garip (iş hayatının bile whatsappa girdiği bir ülke) ama onlar için normal.

  • nhk ni youkosu  (18.12.20 11:22:02)
Valla ben korkarım böylesinden

  • lcha  (18.12.20 11:49:53)
Evet Dünya'da hala sosyal medya ile kafayı bozmamis insanlar var

  • yarey  (18.12.20 12:09:59)
instagramı boşsa ya da kullanmıyorsa daha en baştan eleyen insanlar var, çok garip görüyorum. instagram kullanmak şart mı? asıl hayatını sürekli diğer insanlara canlı yayın yapanlarda sorun olmalı. bu insanların korkusunun temelinde, dolandırıcı vs olma ihtimali ve eski tecrübesi yatıyor. evli belki ama saklıyor gibi.

  • stewie  (18.12.20 15:09:06)
Bu tam olarak 3 sene önceki ben. Zaten fotoğraf çektiren bir insan değilim ve whatsapp profil fotoğrafı bile gereksiz geldiği için senelerce öyle kullanmıştım. 3 sene önce ilk kez köpeğimle uzaktan çekilmiş bir fotoğrafımızı profil fotoğrafı yaptım ve hiç değiştirmedim yıllardır.

İnstagram konusunda inanılmaz önyargılıydım çünkü sadece vakit kaybıymış gibi ve insanların abartı mutluluğunu görmek saçma geliyordu. Ama geçen sene vegan birkaç hesap keşfettim ve işime yarayacağı için uzaktan takip etmeye çalıştım ama üyelik olmadan bütün fotoğraflara ulaşamayınca bu sene başında sırf şu birkaç hesabı takip edebilmek için instagram açtım. 1 tane arkadaşımın bile haberi yok hala hesap açtığımdan. Tanıdığım kimsenin ve 1 tane bile kendi fotoğrafımın olmadığı bir hesabım var sonuç olarak.

Facebook hiç kullanmadım hayatımda. Twitter da yine birkaç hesabı takip etmek için açıp bir tane bile tweet atmamıştım.

Yani bana kalırsa son derece normal ve üzerinde düşünmeye gerek olmayan bir durum. Siz sosyal medya kullanmayı tercih ediyorsunuzdur, bahsettiğiniz kişi tercih etmiyordur. Bu kadar.
  • ms brownstone  (18.12.20 15:17:56)
Benim de Instagram ve Twitter'ım yok, Facebook'um duruyor ama en son 2013'te aktiftim. İnterneti kendi hayatım için değil ilgim olan şeyleri tartışmak için kullanıyorum. Bu nedenle vakit geçirmek için mesela duyuru ve tumblr gibi anonim ortamları tercih ediyorum. Bence gayet düz bir insanım, arıza değilim. Beni birisi bu yüzden eleyecekse demek ki zaten hiç uyuşmazmışız diyerek yoluma bakarım açıkçası.

  • peki madem  (18.12.20 15:19:24 ~ 16:12:02)
@IcedFlames +1

Bazı insanlar sosyal medya kullanmayana niye bu kadar şaşırıyorlar anlamıyorum cidden.

Bir de bu grubun yanında sosyal medya kullanmamayı çok büyük bir başarı, fedakarlık ya da sanal dünyaya karşı bir direniş olarak lanse eden sosyal medya kullanmayan grup var. Bana cidden bunu övmek, bununla övünmek oturup tek tek kullanmadığı ya da hiç açmadığı sosyal medya hesaplarını saymak vs çok boş geliyor. Bir de kullanmadığı ile övünüp, kullananları eleştiren hesaplarını kapatmaları için baskı yapan tipler gördüm. X kullanıyorsa ya da kullanmıyorsa şöyledir tarzı tüm genellemeleri çok sığ buluyorum açıkçası. İnsanoğlu çok garip gerçekten.
  • Amaranta ursula  (18.12.20 15:58:06)