kedim kapı çerçevesine zıplıyor

arkadaşlar benim kedim küçüklüğünden beri sık sık kapı diplerine saklanarak biz yaklaşınca kapı çerçevesine zıplıyor. kapının dibine saklandığını farkedince kendini çarpmasın diye odadan çıkışımızı 10 15 dakika öteliyoruz bazen. şimdi benim sorum şu. bu davranış siz kedisi olanların kendi kedilerinde de karşılaştığı bir durum mu? yaygınsa ve kimsenin başına bir şey gelmiyorsa korkacak bir durum yok sanırım, merak ediyorum çünkü zıpladığında göğsüyle tosluyor adeta kapı çerçevesine. bir yerine bişey olmasından çekiniyorum. arada kontrollü de zıplıyor ama bazen allah ne verdiyse ağaca tırmanır gibi zıplıyor.

canı yanmıyor olacak ki her defasında bu oyunu oynuyor tekrar tekrar. kapılara yastık falan yapıştıracak halimiz de yok.

:) aklınca pusuya yatıp sizi avlıyor işte. Korkacak bir şey yok, tanıdığım tüm kediler bunu yapıyor. Bazen kafasını taakk diye vururdu bizimki de, ama hiçbir şey olmuyor onlar ölçüsünü biliyor sanırım.

  • megalomaniac  (17.12.20 04:29:49)
Hahaah, vallaha normal kedi yok. Size pusu kuruyor, avlıyor aklınca şapşik. Belli genç kedi, durulur zaten sonra. Bir şey olmaz bol bol sevin kediciği..

  • SiyamkedisiZorro  (17.12.20 09:23:53)
iyi bari :) göğsünü vurunca bazen takk diye ses geliyor çerçeveden ,bazen ondan çekiniyordum ama dediğiniz gibi sanırım. kediler dozajını kendi ayarlar diye umuyorum.

evet pusu kuruyor, şapşik. bide heyecanlanıyor yaklaşırken, yere yapışıyor gözleri boncuk boncuk oluyor, sonra hoop.
  • eksisozlukokuryazari  (24.12.20 23:12:39)