Sadece HDMI ve Type-C olan bilgisayarı monitöre DP ile bağlamak?

HDMI to DP dönüştürücüler var ama bunlar ne kadar işe yarıyor bilemedim.

Type-C de var ama bu arkadaş her aygıtta farklı aktarım kapasitesine sahip olduğundan Type-C - DP kablo işimi görür mü bilemiyorum.

Monitörüm 2k 144 hz, şu an HDMI ile 60 hz alabiliyorum amacım monitörü hakkıyla kullanabilmek aslında :)

Bilgisayarım HP Elitebook G6

type-c baglanti olmasi bilgisayarin oradan goruntu cikisi verebileceginin garantisi degil. ilk once onu kontrol etmen lazim. ikinci olarak hdmi'dan da 4k@144hz goruntu alabilirsin. burada yine onemli olan kablon bu veri aktarimi saglayabilecek kalitede mi, bilgisayarin bunu destekliyor mu.

modele baktim, hdmi portu 1.4 destekliyormus o yuzden 2k@144hz alamazsin hdmi portundan. type-c portu thunderbolt ve DP1.2, hdmi2.0 destekliyormus o yuzden Type-C - DP yada TypeC-HDMI kablosunun isini gormesi lazim. tabi yine kablonun da kaliteli olmasi lazim.
  • crucio  (17.12.20 02:21:16)