bir evi fakir gösteren ufak detaylar

öyle gelip de sunta tezgah lamine parke falan yazmayın buraya daha ufak şeyler arıyorum.

ben başlıyorum. evin herhangi bir yerinde şu aletten-aletlerden varsa benim için fakir evidir:

n11scdn.akamaized.net

www.eykayapi.com

hayati not: linç etmeyin evimde bu seramik zımbırtıdan da var parkelerim de lamine tezgahım da sunta.

musluğa asılı sarı bez
elektrikli ısıtıcı (bimden alınma 100 liralık olanlardan)
tuvalet için ayrı terlik olması
tuzluğun içinde pirinç
dolaplı divan :(
  • theseachange  (13.12.20 17:24:03)
oha bunlar fakfakirlik belirtileri. evde tezgahı kemiren insan eşyaları. hatta bi kademe arttırıp katalitik de ekleyebilirim bunlara.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (13.12.20 17:25:08)
store.donanimhaber.com

Nedenini bilmiyorum ama öyle bir izlenim oluşturuyor.
  • dissendium  (13.12.20 17:30:55)
arttırıyorum;

içinde deniz kabukları, pullar vs. olan şeffaf jel mum
ortalıkta gezen iskambil destesi
kirli cam kül tablası (sekizgen olandan)
kapaklı ekmek dolabı (ekmeğin niye özel dolabı olsun ya ööööff:D)
herşeyin içine gazete sermek
  • theseachange  (13.12.20 17:34:00)
üzülme ya hepimiz öyleyiz bu kriterlere göre. ki bu kriterleri boşver zaten öyleyiz. neyse sonuçta verdiğin örnek çok iyiydi, ben ufak detay isteyince böyle şeyler arıyordum. ernet ve musluk ucu borusu pek ufak detay değil aslında.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (13.12.20 17:54:59)
Muhtelif yerlere dikey yaslanmış halılar.

  • IncredibleMau  (13.12.20 17:57:57)
Plastik cicek.

  •   (13.12.20 18:06:30)
  • battal gemalmaz  (13.12.20 18:07:07)
Banyoda doğrudan duvara yapıştırılmış ayna veya bu aynanın bebe mavisi-pembe ucuz ve sert plastikten çerçevesinin olması
Çamaşır makinası örtüsü
Bürümcüklü koltuk örtüsü : everyg.com
  • irene  (13.12.20 18:09:17)
Üzerinde renkli plastiği olan sürahi.
Marketten alınmış, üzerinde kabartma beneklerin olduğu su bardağı.
Plastik tabure.
  • ruhen hastayim ben  (13.12.20 18:10:39)
Banyoda legen ve kova.

  •   (13.12.20 18:12:29)
kimse yazmamış;

- yoğurt kabına konan saksı çiçekleri
  • condom kurşunu  (13.12.20 18:13:00)
abiler ablalar iyi güzel de çok bariz şeyler yazıyorsunuz olmuyor ki böyle. ufak detay diyordum :((

edit: hadi bir iki şey daha ekleyeyim. metal evye, çıplak ampul, geniş alanları komple kapatan halı-yolluk ve son olarak tezgah üstündeki şu karolar:

encrypted-tbn0.gstatic.com

edit 2: valarmurgulis çünkü banyoda yerler ıslanıyorsa ortamda bir fakirlik var demektir.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (13.12.20 18:16:11 ~ 18:19:08)
Hepsini anladım da tuvalet için farklı bir terlik olması niye fakirlik oluyor onu anlamadım.

Kendi cevabım gelirsem de işyerlerinin reklam için yaptığı saatler, takvimler vs.
www.google.com
  • valarmurgulis  (13.12.20 18:16:48)
çünkü alaturka tuvaletlerde olur ve taharet alırken yerler falan ıslanır :D o suyu öbür odalara taşımamak için tuvalet terliği olur.

hatta tuvalette plastik maşrapa olur. sifon vanasına yapma çiçekler falan asılır.

ek olarak:
fayanslara sticker yapıştırmak
üzerlik denilen nohutumsu kuru tohumların ipe dizilerek yapıldığı süs eşyası
  • theseachange  (13.12.20 18:21:23)
Gırgır süpürge
Çöp kovasına geçirilmiş market poşeti
El örgüsü çarkı felek paspas
Düz elektrik anahtarları ve prizler, görsel olmadan anlatmak zor ama bilenler hatırlamıştır.
Plastik su ısıtıcı (sapsız cezve gibi olanlardan olacak)
Sapı plastik meyve bıçağı (ucu 5 cm falçata gibi olanlar)
  • istege bagli sigortasiz  (13.12.20 18:22:31)
Proletarier kardeşim ufak detay dediğin çıplak ampul mü? Benim evde bile 3 tane çıplak ampul var. İlla maaşımızı mı yazalım buraya...

  • irene  (13.12.20 18:31:21)
mutfaktaki sarı bez en zengin evde bile olur fakat siz görmezsiniz. yardımcı onu kullanır gerekirse atar veya bir yere saklar.

  • nuisance  (13.12.20 18:34:35)
@irene insanı-evi fakir yapan detaylar değil bu arada sorum aslında bir evi fakir gösteren ufak detaylar.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (13.12.20 18:40:12)
O zaman ütü masasının ortalıkta olması ve üzerine atılmış kot pantolon, hatta pantolonun kemeri eskimiş sarkıyor böyle. Kot da kotluktan çıkmış, bollaşmış ve de allı güllü nevresimler yatak odasında.

  • irene  (13.12.20 18:45:13 ~ 18:46:03)
İçinde x seyahat falan yazan promosyon duvar saati, promosyon takvim.

  • nickimin hakkini veremedim  (13.12.20 18:47:38)
@theseachange şimdi alaturka tuvaleti olmayan evlerde tuvalete nasıl gidiliyor bana açıklayabilir misin?orası ne olursa olsun ıslanıyor Bi şekilde.

  • valarmurgulis  (13.12.20 18:52:21)
fırfırlı tüylü tığ işli damacana örtüleri olabilir. şöyle mesela:
2.bp.blogspot.com

şu tür renk, malzeme ve estetiğe sahip her item:
www.altuntasgrup.com.tr

şu tür plastik ve özellikle bu kahverengi renge sahip ayakkabılıklar:
n11scdn.akamaized.net

dantel görünümlüsünden muşamba masa örtüsü:
www.ortucum.com

böyle dokulu, hafif parlaklı muşamba gibi duvar kağıtları oluyor, onlar da olur. böyle bir kenarı kalkmış ya da yırtılmış olur falan.
  • nimberjack  (13.12.20 20:47:38)
Bunlar fakirlik degil de milletce ne kadar da zevksiz oldugumuzun gostergeleri..

Yurtdisinda, kirasinin, cocougun ozel okulunun sirket tarafindan odendigi bir expat olarak Turkiye'de calisip gelmis birinin yaptirdigi Gulbag'a bir gece vakti tasiyip birakiverseniz asla siritmayacak denli Turk mimarisine sahip bir apartmanda oturuyorum. Evin icinde merinos cekyatlar, merinos salon takimlari, mutfakta o katlanabilen masa, hatta kaplamasi kalkmis sokulmus ama 3. kalite muteahit isi mutfak dolap kapaklari falan olan bir evde oturuyorum. Herkes sinif atladigimi falan dusunuyor. Oyle de bir ironi var.

Zevksiziz zevksizligimizi bir de ihrac etmisiz yani.

Ama eve girince gurbetten memlekete donmus gibi oluyor :)
  • SevdaliBulut  (13.12.20 22:41:09)