Tek başına bir kadın için Kilis nasıl bir yer?

Kilis’i tek başına bir kadının yaşayacağı yer olarak değerlendirirsek, nasıl bir yer dersiniz? Güvenli mi?

Karanlık çökünce tek başıma eve gidebilir miyim mesela? Mahallesine göre değişirse sorun değil o mahalleden ev tutarım tabii ama bu zamana kadar hep İstanbul’daydım ve karanlık olmadan evde olmalıyım gibi bir endişem olmadı. Sözlük’te artık şehrin neredeyse tamamının göçmenlerden oluştuğu söylenmiş, nasıl bir formatta anlayamadım.

Kilis'e hiç gitmedim ancak nüfusunun %80'i suriyelilerden oluşuyor. İstanbul'da yaşadığınız hayatı bilmiyorum ancak küçük bir şehirde yaşamaya başlamak için çok uygun bi yer mi dersen bence bi durup düşünmek lazım.

  • roket adam  (13.12.20 14:49:19)
Ben de gitmedim ama bir kadın olarak asla tercih edeceğim bir şehir olmazdı. Özellikle sınıra yakın şehirlerden uzak durmak lazım. Başka seçeneğiniz varsa değerlendirin.

  • rose parks  (13.12.20 14:52:44)
İlin büyük çoğunluğu suriyeli. Değişik değişik tipler var. Zorunluluk değilse tavsiye etmem. Ne için gidiyorsunuz oraya? Eğer çalışacaksınız ve hafasınunuz boş ise antepte yaşayıp git gel yapabilirsiniz bence.

  • valarmurgulis  (13.12.20 16:00:13)
@valarmurgulis stk’lara başvuru yapıyorum, epey bi kısmı Kilis’te, olabilecek yerler de Kilis’te. Tecrübesiz olduğum için İstanbul çok olası gibi değil maalesef.

  • kırmızıayakkabılıgargamel  (13.12.20 16:29:11)
Kilis'te görev yapan birçok kadın öğretmen, hemşire var. Niye çekiniyorsunuz? Ev arkadaşı bulursunuz. Doğu'da memurlar arkadaşlarıyla takılır.

  • komando kani var bende  (13.12.20 16:31:12)
Arkadaşlar yapmayın etmeyin. Nüfusu 150 bini geçmiş bir şehirden bahsediyoruz. Ön yargılı olmayın. Kendinize güvenin. Çok güzel arkadaşlıklar kuracağınıza eminim. Bu değerlendirmeniz orada yaşayan insanlara büyük haksızlık olur. Hadi oranın insanıyla kolay iletişime geçemediniz, bir çok yabancı insan da var. Tek başına kaldığınız evde komşularınıza selam verirseniz, etraftaki kadınlara teyzelere neden geldiğinizi anlatır biraz iletişim kurmaya çalışırsanız size sahip de çıkarlar göz kulak da olurlar.

  • hepbiarayisicinde  (13.12.20 18:12:59)
tek yaşayacağın sıkıntı 50 yaşından sonra kardiyovasküler hastalıklarla boğuşmak olur. kilis=yemek.

  • esref  (13.12.20 18:35:04)
Nüfusu yüzde 80 suriyeli oldu evet. Normalde düzgün bir şehirdi düzgün insanlar da vardı. Ama son zamanlarda suriyeli gençlerin artması biraz şey yaptı. Yani şöyle düşün bağcılar da acayip kafada gençler olur ya onlardan bolca var gibi düşün etrafta. Bir yakınımız kendi kızını karısını çarşıya tek bırakmak istemediğini söylemişti. Ama tabiki bir sürü insan yaşıyor. evden işe gidip gelirseniz bir sorun olmaz muhtemelen.

Şuan doktor eczacı tanıdıklarım var. Ne için gidecekseniz onu da söylerseniz daha net fikir verebilirim. Öğretmen mi öğrenci mi normal devlet dairesinde memur mu, yani hepsi arasında farklar var.
  • mobydick  (13.12.20 19:33:31)
Suriyeliler yıllardır orda yaşadığı için o küçük çocuklar büyüyüp genç oldu. Sokakta çok fazla suriyeli genç var gruplar halinde gezerler. yani suriyeli gençler var bir tek gibi birşey demek istemedim yani. Oraya aciklik getireyim.

  • mobydick  (13.12.20 19:34:54)