Kortizon tedavisinden sonra tuz ve şeker tüketimi

Sağlık sorunumdan dolayı yüksek doz kortizon almak zorunda kaldım vehap şeklinde yavaş yavaş bıraktım. Bu sürede 0 tuz ve şeker kullandım. Tedavim bugün bitti. Tuz ve şeker yemeye ne zaman başlayabilirim? Zira şişmek istemiyorum.

Tamamen kesildiyse başlayabilirsiniz.
8 mg metil prednizolon ile bile tuz yemeye izin veriliyor.

  • pro9it9is9  (12.12.20 22:49:55)
Annem iki yıl önce yüksek doz kortizon kullanmıştı iv yolla. Doktoru ilaç kullanımı bittikten sonraki 14 gün de diyete devam etmesini söylemişti.

İlacın vücuttan atılımı uzun sürdüğü için bir süre daha devam edebilirsiniz.
  • housedaki topal doktor  (13.12.20 01:14:04)
Yurtdışında bazı ülkelerde dozlar 5in katları şeklinde. Son dozu 5 mg ve 2 hafta demişti doktorum mesela.

Ben 5 gün daha 4 mg kullanıp öyle bıraktım ve ertesi gün az tuzlu yemeye başladım ve bir sıkıntı yaşamadım
Şekeri zaten mümkün olduğunca az tüketin.
  • spankenstein  (13.12.20 11:46:56)
Bana tedavim bittikten sonra 1 ay kadar tuz ve şeker kullanma dendi.

  • 1bir1bir1  (13.12.20 12:31:38)