it, yazılım sektöründe satışçı olmak

sizce mantıklı mı ? aramızda bu sektörde satışçı olanlar var ise mesaj atabilir mi ?

teşekkürler

Epeydir IT sektöründe satışçılarla beraber çalışıyorum. Bu işte en büyük para "yazılım üreticilerinde" çalışırsan elde edilebilir. Özellikle siber güvenlik yazılımı satan bir çok firmada maaşlar euro ve dolar ile, üstelik primler de müthiş.

Sıkıntı şu ki o seviyeye çıkmak için epey bir süre (min 5+ yıl) bayi veya distribütör kanalında uğraşman, kendini kanıtlaman, güzel bir network oluşturman lazım, artı olarak da mutlaka çok iyi (yabancı yöneticilerle çalışabilecek kadar) ingilizce bilmen gerekiyor. Dediğim gibi bankalar, holdingler, bakanlıklar seviyesinde (yani enterprise sales) yaptığın projelerle kendini kanıtlarsan çok büyük paralar (aylık 10-15-20 bin euro'lar) kazanılabiliyor. Sorun varsa buradan sorabilirsin, öm'lere bakamıyorum.
  • roket adam  (11.12.20 18:24:54 ~ 18:27:27)