ilk defa bir sezon bitimi üzdü Gomorrah dizisi - spoiler yok ama dikkat

ilk sezon bitti. ne biçim sondu öyle sinir oldum. hepsi kötü karakter olsa da üzüldüm.
spoiler vermezseniz sevinirim ilk sezon sonrası

abd mafya ganster filmlerine alışığım.bu dizi garip geldi biraz.halk suçluları koruyo evine alıyor filan.gerçek yaşanmış olaylarmış da

yorumunuz varmı.

spoiler yok aslında da yine de yazdım. mafya dizisinde iyi bir son olmaz.bu spoilerse spoiler var :)

en sevdiğim mafya dizisidir kendileri. filmi berbattı. son sezonda öyle (spoiler sayılmaz) ama arada özellikle ilk iki sezonu açar izlerim. uzun uzun yazamıyorum şu an ama dizinin geçtiği bölgeyi biraz araştırırsan pek çok sorunun cevabı var aslında. ayrıca elbette kurgu bir dizi ama ağırlıkla gerçek olaylar ve kişiler var. zaten bu yüzden dizinin senaristi falan mafya tehdidi alıyor.

  • scudman1  (10.12.20 14:50:03)
internette de araştıramıyorum spoiler yiyeceğim diye. mesela bir karakterin ilk sezonda ölmediğini yanlışlıkla gördüm araştırırken ilk bölümlerde. ölmesini bekliyordum istiyordum
bir genç kadını öldürme olayı gerçekmiş. öldürülmüş mesela
ispanyaya kaçan boss da gerçekmiş.

sopranos, godfather, scarface, untouchales gibi kült filmler diziler gibi değil. o yüzden garipsiyorum
  • ShadowOfMoon  (10.12.20 15:34:40)
Hocam bütün sezonları bitir üzerine konuşalım istersen. İzleyen doğru düzgün kimse yok. Bu dizi hakkında kimseyle konuşamadığım için çıldırıyorum :) benzer ekolden suburra var. hem dizi hem film olarak.
not: ciro reis'e dikkat.

  • scudman1  (10.12.20 20:09:56)