İş bankası eft ücretini düşürme

Bunun bir yolu var mı? Yıllardır severek kullanıyorum ama eft ücretleri çok yüksek. Bilinen bir yöntemi var mı?

hesapları kapatıp enpara.com veya ceptebe geçmek

  • baknedicem  (09.12.20 12:23:57 ~ 12:24:10)
ne kadar alıyorlar ki?
en son 1,5 tl falandı bende, bddk zorla düşürmüştü :D

  • passion rules the game  (09.12.20 12:35:03)
Enpara ile iş bankası kalitesi aynı değil maalesef.

  • six packsiz  (09.12.20 12:43:56)
@passion hocam çok sağıl haberim yoktu :D ben en son denediğimde 9 tl falandı ama şu an 1,05 diyor. Süper oldu bu. Umarım pandemi kaynaklı değildir de sürekli kullanırım :)

  • six packsiz  (09.12.20 12:44:56)
bddk bankalara düşürün dedi. hepsi düşürdü. garantide bile 1 lira.

  • sutlu nescafe  (09.12.20 13:01:57)
Yanlız limiti var, 50 bin liraya kadar 1 lira, 50-100 bin arası 10 lira gibi ortalama.

Ben 50 bin üstü olunca 2 kere eft yapıyorum :)
  • John Bloor  (09.12.20 14:05:20)
Sene 2020 hala eft ücreti veriyorsanız vermeye devam edin.

  • Mistyimage  (10.12.20 00:34:08)
enpara ile işbank arasında nasıl bir kalite farkı var tam olarak? 20 yıldır işbank, 4 yıldır enpara kullanıyorum. enpara'yı açalı işbank'ı sadece kredi kartı limitim yüksek olduğu ve bir alternatif olarak bulunması için kullanıyorum. bütün gelen transferlerim enpara'ya geliyor, minimal kesintiler oluyor, gidenlerde zaten bir şey ödemiyorum, döviz alış satış makası daha dar, faizi nispeten daha yüksek vs. benim kullandığım içerik ve düzeyde fazla fazla yeterli, bir sürü başka avantajı da var, müşteri hizmetleri falan aşırı hızlı. hepsini geçtim, her sene aidat iadesi kavgası da yaşamıyor kredi kartını kullananlar.

kaçırdığım ne avantajı/kalitesi var işbank'ın? bu vesileyle öğreneyim de boşa gitmesin bari, kullanayım ben de elimin altındayken :)
  • supercalifragilisticexpialidocious  (10.12.20 01:23:44)
@supercalif, enpara da kullanıyorum ancak bariz fark var, kıyaslamak bile hata. İşcep uygulaması en iyi banka uygulaması öncelikle. Ek olarak mobil borsa ve yurtdışı borsalarını takip ediyorum. Bankamatikleri, şubeleri ve hizmet kalitesi çok yüksek. Maximum kart avantajları ve maximum mobil uygulamasının sağladığı yararlar. İlk banka hesabım ve yıllardır tek bir sorun yaşamadım, sanırım bu yüzden sempatim var buraya. Ne kadar enpara da kullansam iş bankasının verdiği konforu ve güvenilirliği veremez.

  • six packsiz  (10.12.20 22:19:36)
insanları kullandığı bankaya göre sınıflandıracak kadar ayrıştık mı?

  • sutlu nescafe  (10.12.20 22:30:30)
işbankası ile 5 yıl önce maaş müşterisi olarak çalışmaya başladım, o dönem enpara hesabım da vardı ve fakat işbankası onu yendi.

- çok fazla atm'si var. her yerde.
- yatırım konularında daha geniş seçenekler sağlıyor.
- enpara gibi arada bir çökmüyor.
- maaş müşterisi olmaktan çıktıktan sonra da bazı avantajları sürdürdüler. örneğin aylık 10 eft ücretsiz, havale sınırsız ücretsiz, kart aidatı yok, hesap işletim ücreti yok vesaire. bunlar bana zaten yetiyor.
- şubedeki personeli tanıyorum, bir işim olduğunda hallediyorlar. örneğin, vize için hesap dökümü gerekiyorsa ve şubeye uğramaya vaktim yoksa bir zarfın içinde şubenin yanındaki bir dükkana bırakmalarını rica edebiliyorum.
- işcep'te kur makası küçük, fiyatları uygun.
- lazım olursa kredi maliyetleri uygun.
- havalimanında şubesi var, pandemı öncesine kadar iş için yurtdışı seyahatlerim oluyordu. oradan döviz çekmek pratik.
- uygulamanın içinden çağrı merkezi butonuna bastığımda beklemeden müşteri temsilcisine ulaşabiliyorum.
- anlaşmalı olduğu işletme sayısı çok, taksit vs. mümkün oluyor.

şimdilik aklıma gelenler bunlar.

duyurudaki soruya cevap verecek olursak; birkaç otomatik ödeme tanımlar ve hesapta da yüksek meblağlı olmasa da düzenli para tutarsanız, şubeyi arayıp böyle böyle bana eft'yi ücretsiz yapın diyebilirsiniz.
  • fever  (10.12.20 22:32:39)
iş bankasının nydo sistemi var. biz o şekilde hiç eft/havale ücreti ödemeden işlem yapıyoruz. hem şirket için hem de ortakların şahsi hesapları için kullanıyoruz.

  • naksidil  (10.12.20 22:33:10)
@naksidil baktım ama ticari hesap için diyor hocam.
@fever aklıma gelmeyen çoğu şeyi söylemişsiniz hocam. Eft ücretinin 1 tl olduğunu öğrenince çok da gerek kalmadı hocam. Şu an gayet memnunum hiçbir sorunu kalmadı benim için :)

  • six packsiz  (11.12.20 11:41:56)
cok kullaniyorsaniz yillik paket aliyorsunuz belli bir tutar karsiligi ve o 1 sene hepsi ucretsiz oluyor paket karsiliginda

  • sweetoffice  (11.12.20 12:17:19)