Yurtdışı Merkezli Online Uygulamanın Çektiği Paranın Bankadan İadesi

Selamlar,

Bir yoga uygulamasının deneme aboneliği almıştım. Uygulamayı yoğunluğum nedeniyle (deneme süreci dahil) hiç mi hiç kullanmadım. Sanal kart kullanıyor olmama güvenerek üyeliği iptal etmemiştim (SMS ile bilgisi gelince iptal ederim diye düşünmüştüm).

Dün deneme süreci bitmiş ve normal üyelik fiyatı üzerinden ücretlendirilmişim (bir ara sanal kartın limitini sıfırlamayı atlamışım sanırım). Bunu bugün fark ettim ve ödeme henüz provizyon aşamasında görünüyordu.

Bankanın yardımcı olamayacağını öğrendim. Firmaya yazdım ve beni net bir NO ile yanıtladılar.

Sonra gördüm ki uygulamanın Google Play'deki puanı 2.3 ve bir sürü insan haksız çekimlerle ilgili şikayet etmiş.

Banka bu işi çözebilir mi? Ne önerirsiniz? (Bu arada ödeme 3 takside bölünmüş ve ilk taksit tutarı çekilmiş. Diğerleri gelecek ödemeler arasında.)

Uygulama: yogainternational.com

Not: Abonelik (subscription) Google Play üzerinden değil, uygulamanın sitesinden yapıldı.

Teşekkürler.

Apple olsa ara hemen iade etsinler derdim ama Google'i bilmiyorum.

surada bazi yonergeler var ama: support.google.com

bankaya da harcama itirazinda bulunabilirsiniz. banka ismi harcama itirazi diye ararsaniz google'da bir sonuc bulacaginiza inaniyorum
  • yoggi  (08.12.20 22:32:43)
@yoggi Kredi kartı bilgilerimi Google Play üzerinden değil, uygulamanın sitesinden vermiştim.
Teşekkürler.

  • pantepember  (08.12.20 22:49:30)
o zaman chargeback yapacaksınız. yabancı bir bankada çalışıyorum ve her gün bir sürü insan bu gibi satın almalar için bağlanıyor. genelde iade alınıyor, uzun sürse de.

Türkiye'deki prosedür nasıldır net bir fikrim yok.
  • supergirl  (09.12.20 02:02:43 ~ 02:04:40)
chargeback için kredi kartını kullandığınız bankadan harcama itirazı yapacaksınız. biraz sürer ama iade olur

  • ada meltemi  (09.12.20 02:20:50 ~ 02:22:33)
Teşekkür ederim cevaplar için.

Bakalım nasıl sonuçlanacak. Sonucu burada paylaşırım.

Aslında her hizmet için olması gereken basitçe şu: Otomatik ödemeyi kullanıcıya opsiyonel olarak sunmak. Bitti.
  • pantepember  (09.12.20 09:29:31 ~ 09:33:21)
Talebim banka tarafından 29.12.2020'de OLUMLU cevaplandı:

Bilgi:444327 numarali harcama itiraziniz olumlu sonuclanmistir. Ilgili tutarlarin kredi kartiniza iade edildigini ya da edilecegini bilgilerinize sunariz. B001
  • pantepember  (04.01.21 15:26:01 ~ 15:26:35)