Karantinam bitti kalp sorunları?

Yüksek tansiyon hastasıyim ama her zaman iyi durumda tansiyonum.
10 önce pozitif çıktım. Burun tıkanıklığı ve balgam dışında hiç belirti göstermeden atlattım.ilaclari vs tam zamanında kullandım..testten önce tomografim temiz çıkmıştı şuan durum ne bilmiyorum. Bugün karantinam bitti ama sol bacagimda ve sol kolumda uyuşma hissediyorum. Kalbimde bir baskı hissi var ama nefesimde sorun yok. Bu hastalığın bazı kişilerde kalp yetmezliği veya kapakçık sorunları veya bacak ve kalp damarlarında ciddi pıhtılaşma ve neticesinde ani ölüm hipoksi veya kalp krizi yarattığı biliniyor. Şimdi ben normalde tansiyon teşhisi aldığım 3 yıldan bu yana düzenli coraspin 100 mg kan sulandırıcı kullanıyorum. İki aydır da coronaya yakalanıp haberim olmazsa önlem olsun diye günde ikiye çıkardım coraspini.
Bütün bunlara rağmen damarlarımda pihtilasma olmuş olabilir mi? Hastaneler biraz sakinlesse kardiyologa gideceğim ama şuan içimden gelmiyor.
Kapakçık sorununun veya kalp yetmezliğinin coraspinle onlenemeyecegini biliyorum ama en azından pihtilasmadan yirtmis miyimdir?

Hocam zaten + olup atlatmışsın, bence bi gidip görünsen iyidir ya. nolur nolmaz.

ben bir şey olacağını sanmıyorum bu arada ama hissiyatla hareket olmaz, bi bakılsın. benim hastalığı geçiren arkadaşlarım öncesinde kronik rahatsızlığı olmamasına rağmen hastalık negatife döndükten sonra gidip kontrol edildiler bir kalıntı oldu mu diye.
  • lcha  (08.12.20 17:57:23)
twitter.com

Geçmiş olsun. Tekrar test yaptırıp, kalp için bir doktora gözükseniz çok iyi olur. Yalnız kan sulandırıcıyı doktor tavsiyesi olmadan ikiye çıkarmak doğru değil. Siz zaten hastalığı atlattığınız için kısa bir süre için eskisi gibi risk taşımıyorsunuz, hastaneye gitmeniz pek riskli olmaz ama elbette eskisi gibi dikkat edin. Ben olsam hastaneye tereddüt etmeden giderdim, hatta akciğerlerime bile baktırırdım.
  • GoodMorningTeacher  (08.12.20 18:45:28)