Raporluyken evde çalışmak

İşim aşırı stresli ve 3 toplu taşıma değiştirerek gidiyorum bu yüzden doktorum bir aylık bir rapor verdi. Bu bir ay içinde evden de tam gaz çalışmak zorunda mıyım? Çalışmasam bir yaptırımı olur mu? Hastalığım yüksek risk düzeyinde. İşyerim bunu biliyor.

Raporluysan çalıltıramazlar. Ama Türkiye tabii, özel sektör denetimsiz. Asla çalışma. Raporun ne anlamı kalıyor o zaman.

  • sorularimicinfeykhesap  (06.12.20 22:27:27)
Raporluyken hiç calismayabilirsin.

  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (06.12.20 22:29:55)
hayır bir yaptırımı olamaz.
çalışmamalısınız hatta.

  • jimjim  (06.12.20 22:32:29)
bizim raporluyken mail atmamız bile yasak. tespit edilirse çok ciddi yaptırımları olur firmaya.

  • theseachange  (06.12.20 22:39:41)
Raporlu iseniz çalışmamanız gerekiyor zaten. Sisteme de otomatik olarak düşer bu. Fizik tedavi görmem gereken bir 14 gün olmuştu. Saat on gibi işim bitmesine rağmen işe gitmedim. O süreçte doktor dinlenmenizi uygun görmüş oluyor zaten. Değil tam gaz çalışmak hiç çalışmamalısınız normal şartlarda. Siz de çalışmayın lütfen.

  • a perfect lie  (06.12.20 22:44:17)
Raporlu olmama rağmen içim rahat etmiyor tabi:( sonuçta evde oturuyorum yani. Ama bir yaptırımı olamaz değil mi? Çünkü işyerinde ciddi sorunlarım var. Beni işten çıkarmaları işime gelir. Raporluyken çalışmadım diye işten çıkaramazlar heralde dimi

  • suicides underground  (06.12.20 22:47:15)
çıkarırlarsa haklarınızı vererek çıkarmaları gerekir.

  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (06.12.20 22:56:44)
akşam saatlerinde kimse aktif değilken işlerin akışına bakarak çok önemli konularda katılırsın o da 1-2 saat. temponu kendin belirlersin. o da ilk bir haftadan sonra falan. bütünüyle el pençe çekersen türkiye de hoş karşılanmaz maalesef. dengeyi bulman lazım.

  • sarcophagus  (07.12.20 00:54:21)
Çalıştığım kurumda raporluysan sisteme girişine izin verilmiyor. Raporluysan çalışmazsın

  • euteamo  (07.12.20 08:59:59)
psikolojik bir rapor mu

yasal olarak çalışmama hakkın var
patrondan çok iş arkadaşların hoş karşılamaz
  • hayat53  (07.12.20 09:11:07)
arada göstermelik girip mail atıp bakabilirsin ama bence 1 ay çok değil.
3-4 kişinin çalıştığı küçük firmaysa zaten baskı yaparlar ama büyük firmaysa maaşını bile yatırır ve sgknin yatırdığı maaşı geri bile istemez belki.

  • ShadowOfMoon  (07.12.20 09:53:58)
psikolojik değil rapor. Ms hastasıyım ve yüksek riskli gruptayım. İş arkadaşlarımın ne düşüneceği umrumda değil

  • suicides underground  (07.12.20 20:01:39)