Dark’ın 3.sezonunda ne oluyor?

3. Sezonu izlemeye çalışmıştım ancak sarmadı. En sonunda olay neye bağlanıyor? Merak da ediyorum swh

Ne olduğunu sanırım anlayan biri yok. Oyuncular da bir röportajda biz de ne olduğunu anlayamadık demişlerdi:)

  • suicides underground  (06.12.20 20:39:20)
eh spoiler diyelim de

zamanlardan farklı evrenlere geçildi ya ikinci sezonun sonunda, işte iki farklı winden evreninde ademle havva gibi "adam'la eve" varmış meğer, jonas'ı biliyorduk zaten o adam'dı, eve de martha'nın yaşlılığıymış. bunlar sürekli kendi gençliklerini manipüle ede ede döngüyü tamamlatmaya mı çalışıyorlardı neydi orasını ben de unuttum şimdi.

ama meğersem o ikisinin de çabaları beyhudeymiş de aslında üçüncü bir evren varmış. orası esas yer, orada olan bir şeyden ötürü bu ikiye ayrılmış farklı winden evrenleri var. olay meğer o ana evrende olan şeyi bulmakmış, yani o winden'de bir şey oluyor, bu iki diğer tuhaf winden evrenleri oluşuyor jonas ve martha'nın, oralarda da olay bir türlü düzelmiyor. çünkü o windenler bölünerek oluşmuş, ana winden oralar değil.

bu iki sezon izlemiş olduğumuz bozuk winden'i ve onun paralelini yaratan da tannhaus'muş. tannhaus'un ergen irisi bi oğlu var, oğlunun karısı var kızı var falan. tannhaus da işte böyle biraz sevgisini gösteremeyen kütük bilim adamı baba. baba oğul bunlar tartışıyolar yağmurlu bi günde, çocuk da hanıma diyor ki topla pılını pırtını bu gece yola çıkıyoruz gidiyoruz. sonra bunlar giderken bi kaza yapıyolar ölüyolar. tannhaus bunalımlardan bunalımlara koşarken zaman bükücü (işte zaman makinası mıdır nedir) bişi yapmaya çalışıyor, bükerken de bu iki bozuk winden'i yaratıyor.

bunları kim öğreniyor peki, claudia. nasıl öğreniyor, işte bulmuş bir gün orayı çok sorgulayamıyoruz. genç martha'yla Jonas'a diyor ki siz o ana evrene gidiyosunuz canım, orada bu işi hallediverin. neyse bunlar bir şekil o ana evrene gidiyorlar, yolun ortasında duruyolar bi yerde, tannhausgilin oğlan geliyo tabi bunlar görünce acı bir frenle duruyor, iniyor siz manyak mısınız olm diyor (sinirli zaten). martha'yla jonas da creepy creepy konuşuyolar işte, ilerideki yol kapalı gitmeyin falan diyolar, babasının bi lafını söylüyolar falan. adam da böyle babacığım o kadar da kötü bi insan değil, hava da kötü, biz eve dönek, sonra hava daha iyi olduğunda yola çıkarız diye düşünüyorlar. böylece kazayı yapmadan eve dönüyolar. ölmedikleri için tannhaus makineyi yapmıyor. makineyi yapmayınca da o diğer windenler oluşmuyor. böylece kahramanlarımız geleceğe dönüşteki marty'nin fotoğraftan silinmesi gibi dünyamızdan pixellerine ayrılarak yokoluyorlar. arkada da what a wonderful world çalıyor.

sanırım tam bu sondan önce şu oluyordu, marthayla jonas interstellardaki gibi bişi yaşıyolar böyle bi boyuta geçmişler. o boyutta birbirlerini ararken kapı gibi bir şeyler görüyorlar ikisi de ayrı ayrı. martha'nın gördüğü kapıdan bi erkek çocuğu, jonas'ın gördüğü kapıdan da bi kız çocuğu bakıyor, meğer işte çok küçük çocukken kendi dolaplarında böyle bişi görmüşler. sonra işte rüyaydı heralde falan diye düşünmüşler, meğer çocukken kendilerini görmüşler falan. onu fark ediyolar. sonra birbirlerini bulup o gördüğüm senmişsin yapıyolar öyle de işte yok oluyolar. o diğer windenlar da böyle yavaş yavaş yok oluyor müzik eşliğinde.

en en sonunda da, diğer windenlar artık yok olmuş. ana winden'da katharina, regina, hannah, wöller kardeşler, ve peter doppler var. diğer tüm kahramanlar o diğer windenlarda var olabilmişti çünkü, bunda yoklar. işte hannah hamile, hep gözü bantlı gördüğümüz wöller'den. diğer wöller (peter'ın karavanına gittiği wöller) ve peter sevgililer. regina kanser değil. katharina da normal duruyo öyle. en son hannah'ya çocuğun ismini ne düşündünüz diyolar, ürkünçlü bir ortam oluyor "jonas güzel isim aslında" diyor hannah, elektrik kesiliyo geliyo bişiler oluyor kadeh kaldırıyorlar bitiyor.

çok sikkoydu bence son sezon, ben de baya bok gibi anlattım şu an :D ağzımı da bozdum kusura bakmayın :D
  • nimberjack  (06.12.20 20:44:18 ~ 20:52:27)
Şimdi o Noah'lı, düzgün çalışmayan zaman makineli mevzu şöyle bir şeydi yanlış hatırlamıyorsam. Noah'nın Elisabeth'le bebeği oluyor (charlotte), bunlar ormanda yaşamaya başlıyorlar - bu olurken hangi zaman dilimindelerdi unuttum. Sonra bir gün bebekleri çalınıyor. Bebeği "apocalypse sonrası Elisabeth" gelip alıyor döngü devam etsin diye, ama Noah ve o zamanki Elisabeth bunu bilmiyorlar. Acılı baba Noah da bebeğini bulabilmek için zamanda yolculuk yapmak istiyor. Makineyi çalıştırabilmek için de o deneyleri yapıyor. Böyle bir şey oluyordu sanırım kabaca. O çocuğun özel bir olayı yok yani aslında, deneklerden biri öyle :)

  • nimberjack  (07.12.20 09:39:06)