Tiktok'un olayı ne?

1 defa bakmak için telefona indirdim, gördüğüm salaklıkları bünyem kaldıramadı sildim.
Bugün tekrar denk geldim, ya millet üşenmeden bi ton zaman harcayıp gerizekalı videolar yapmaya devam ediyor.
Arkadaşım bunun albenisi nedir?
Takipçi sayına göre para mı veriyor Tiktok? Reklam falan görmüyorum ben videolarda da o zaman nedir bu anlamsızlığın sebebi?

Para kazanma olayı yok henüz yani varsa da sponsor falan olabilir instagram gibi onun dışında gerizekalı kısmına katılıyorum. Zaman değişiyor ve sosyal medya insanları ele geçirmiş durumda. Tık uğruna yapılan saçma sapan işler rağbet görüyor. Uzak kalmak en iyisi

  • olaylar olaylar  (06.12.20 01:59:11)
Milletin eğlenerek video çekmesi insanlara neden bu kadar batıyor anlamıyorum ben de.

TV'nin neredeyse bir asırdır olayı neyse tiktok'un da olayı o

Bkz: kafa dağıtmak

Not: tiktok hesabım yok :)
  • yarey  (06.12.20 03:07:18)
Türkiye'de henüz keko eğlence aracı olmaktan çıkamadı ama ABD'de kullanımı çok daha mantıklı hale gelmiş durumda. Birçok ünlünün hatta Apple gibi dev şirketlerin bile resmi hesabı var tiktok'ta. Normal kullanıcılardan da eğlencenin yanı sıra bilgilendirici içerik paylaştığı bir platform şu an tiktok.

İlk indirildiğinde arabesk müzik eşliğinde flash tv oyunculuğuyla keko tiplere maruz kalıyorsun ama bu tarz içerikleri 'ilgilenmiyorum' seçeneğiyle geçersen zamanla daha az maruz kalıyorsun. Bir süre sonra o içerikler artık neredeyse hiç karşına çıkmıyor.

Bende uygulama hala duruyor. Silmedim. Yukarıda söylediğim yöntemle şu an benim karşıma gelen içeriklerin %90'ı ABD'li içerik üreticilerinden. Bazıları goy goy bazıları ise gerçekten güzel içerik. %9 Türk içerik. Onlar da gerçekten hoşuma giden tarzda içerikler. Örneğin adamın biri Excel ile ilgili pratik şeyler anlatıyor falan. O tarz içerikler. %1 ise 2 beğeni, 3 gösterim alıp henüz keşfedilmemiş, ne olduğu belli olmayan aşırı saçma Türk içerikler. Onlara mesela anında yapıştırıyorum 'ilgilenmiyorum'u bir daha göstermiyor.
  • himmet dayi  (06.12.20 07:43:30)
Yukarıda da demişler güzel içerikler içeren birkaç hesap dışında tiktok Türkiye’de keko eğlencesidir.

  • Hallegadola  (06.12.20 09:26:30)
twitter disindaki tum mecralar cop zaten. Twitter'da en azindan bir dusunceni gorusunu paylasiyorsun tartisma donuyor. Instagram desen bir insan niye fotograf yukler elalem gorsun diye snapchat, twitch falan bir suru aptal aptal platform var, bir olayi yok, z kusagi icin eglenceli herhalde

  • neverletyougodown  (06.12.20 09:40:40 ~ 09:41:18)
Sosyalleşme ve beğeni uğruna her türlü saçmalıkların döndüğü yer.
Gençleri geçtim hadi kanları kaynıyor, yerlerinde duramıyor trende uyuyorlar, canları sıkılmış arkadaşlarına hava atacaklar da , deşarj oluyorlar da vs. evlilerin yaptığı beyinsizlikleri izah edecek bir mantık göremiyorum.

  • Erva  (06.12.20 10:06:57)
saçma danslarla sacma içeirklerin olduğu videolarla ilgilenmessen, nasıl yapılırlar özet halinde var, tatlı hayvanlar mevcut, yabancı veya türk yemekleri, sokak lezzzelerinin videoları var sıkmadan kısa halde. ama çoğunluk aptallıklar.

  • cptxxx  (06.12.20 12:47:07)