Vadeli Mevduat vs Altın ve Dolar

Merhaba,

Elimize şu an için 5.500 tl var ve her ay minimum 1500 tl daha eklenecek buna, ayrıca her ay ödediğim 1900 tl gibi bir kredi de mevcut diyorum ki acaba bu parayı vadeliye atıp artık ne getirirse 50 -60 tl kadarını vadeliden karşılayıp üstünü tamamlayıp mı kredi taksitlerimi ödeyeyim. Yoksa ulan 50 lira getirse nolur getirmese nolur mantısı ile yaklaşıp 5500 tl yi ikiye bölüp yüzde elli altın yüzde elli dolara yatırayım ve her ay gelecek olan 1500 ü de aynı mantıkla iki yatırım aracına gömeyim.

Siz ne dersiniz?

Her ne yapıyorsanız yapın ama tl ile birikim yapmayın :) ne derler bilirsiniz.. "ytd."

  • denizmaniaherif  (03.12.20 10:41:57)
Valla aynı fikirdeyim de işte ihtimallere kapılıyor insan :) @denizmaniaferif
O da geldi aklıma ama inan hiç etkisi olmuyor :) @duster bende sözelciyim :)

  • paramolacak  (03.12.20 10:51:02)
tlde kalmasın
euro altın sepet yap derim :)

  • lcha  (03.12.20 10:59:41)
5500 tl'nin getirisi mi daha çok yoksa ara ödemeyle toplamda ödeyeceğin faiz tutarı mı? totalde hangisinden daha çok faydalanacaksan onu seç derim.

  • silah taciri  (03.12.20 11:13:05)
parayı 3'e böl

1. vadeli yap
2. özel sektör bonosu al. %20-25 arası faizle kısa dönem (3-6 ay) vadeli finansman bonoları var.
3. eurobond al
  • stewie  (03.12.20 11:48:16)