sesime ses değse çığlık oluyor...

ne anlıyorsunuz bu cümleden?

bu cümlenin nereden olduğu, kimin ne eserinde geçtiği, hangi şarkıda kimin tarafından söylendiğiyle zerre alakası olmayan bir soru.

yani çok zor değil ama burada da bir daha yazayım. "sesime ses değse çığlık oluyor" cümlesinden ne anlıyorsunuz?

Asi ve mavi isimli şiirdenmiş bu cümle. Baya düşündüm ama anlamlı bişey çıkaramadım. Şaire şiir öğretmek gibi olmasın ama bence çığlık doğru bi kelime değil bu cümlede.

  • IncredibleMau  (29.11.20 23:03:46)
Koray Avcı kim allasen? Uyuz oluyorum bu herife de. Bir de ilk cevap onun şarkısı imiş olunca cinlerim tepisti.
Nefretimi kustum rahatladim.
Ben de şöyle anladım. Bugün dertliyim kederliyim. Bunların anlatsam birine yaşadıklarımı dinleyip çığlık atıyor. Çok kötü anlattım da hani derdimi dinleyen harap oluyor demiş şair bence.
  • allah yazdiysa bozsun  (29.11.20 23:16:59)
Onur akın’ın asi ve mavi şarkısından biliyorum ben bu cümleyi. Benim anladığım ne zaman biriyle yalnızlığımı paylaşsam yakınlaşsam bu yakınlaşma ya benim ya onun içi kötü bitiyor, ilişki çekilmez hale geliyor.

  • kojonotsuki  (29.11.20 23:19:06)
Bugün çok dertliyim, konuşacak birini bulursam fena kafa ütülüyorum.

  • istege bagli sigortasiz  (29.11.20 23:26:59)
ben zaten dertliyim, birisi ile birlikte olunca dertlerim katlanarak artıyor.

  • candide  (29.11.20 23:27:16)
Yani kimle konuşsam çatıyorum, kavgaya dönüşüyor gibi bri şey olabilir. Hani böyle kafanız atık zamanlar vardır. Başka bir şeye kızmışsınızdır ya da biriyle aranızın bozuk olması canınızı çok sıkıyordur ve kafanızın içinde o insanla kavga ederken başka insanlarla iletişim kurmak zorlaşır. Selam verene söversiniz. O ruh halini anlatmak için denmiş olabilir. "Sesime ses değse"den ben biriyle konuşma, tek başına o kavga halindeyken başka birinin laf atması gibi anlıyorum.

Bağlamında bakınca öncesinde de "bugün kederliyim, beterim bugün" diyor bana böyle olabilir gibi geldi.
  • eatpraylaw  (29.11.20 23:39:24)
j r r tolkien hayrani + 1

r evolution +1
  • fezagezgini  (30.11.20 00:37:42)