Hamburgerle ayran tüketmek

Ayran çok severim ve hemen her yemeğin yanında içerim. Hamburgerle ayran içenleri görünce tiksiniyorum, patates kızartmasıyla falan da. Ben mi saçma düşünüyorum yoksa hamburger ve patates kızartmasının yanında ayran içmek cidden iğrenç mi?

neden iğrenç olsun ki? kola içmeyi bıraktığımdan beri hep ayran içerim gayet de güzel gidiyor.

  • berkes2  (28.11.20 23:25:40)
Hiçbir şey hiçbir şeyle iğrenç değil. Bir şeyi bir şeye "yakışır" kılan ne ki? Mesela hamburgerin yanında asitli kola iğrenç değil, doğal ve sağlıklı bir içecek olan ayran niye iğrenç olsun? Bence sağlıksız bir şeyle sağlıklı bir şeyi yan yana görmek istemiyorsun, birbirlerine zıt geliyorlar. Ama aslında öyle değil. Herkesin ağız tadına göre.

  • hitokiri kenshin  (28.11.20 23:25:43)
Ben severek tüketiyorum. Bence iğrenç değil. Her şeyin yanında ayran tüketebilirim.

  • jelly bear  (28.11.20 23:26:28)
değil neden olsun, sizin damak tadınıza hitap etmiyordur. ben de genelde suçumu hafifletmek için ayran içiyorum.

  • signore  (28.11.20 23:26:33)
ben hamburgerle her zaman ayran içerim, asitli şeyler sevmem.

  • candide  (28.11.20 23:28:20)
Evde handmade bir burger yapmanı tavsiye ederim ayranla içmek için. Namet'in 280 gr'lık beef burger'ı var muhteşem onu güzel bir hamburger ekmeği ile ev yapımı patates ve güzel bir ayranla kombola cayır cayır yanacaksın lezzetten

  • galas  (28.11.20 23:29:17)
İğrenç mi? Bence tam tersi. Gurme hamburgercilerde genelde ayran isterim. Kola ya da gazoz ağız tadını bozuyor asidiyle. Ayran çok iyi geliyor. Özellikle güzel hamburgerin tadı damağında kalır ayranla.

Benim pizza ile bile ayran içmişliğim var.

Yani köfte ekmekle ayran içmek gayet normalken hamburgerle içmek niye iğrenç olsun ki?
  • himmet dayi  (28.11.20 23:29:28)
Ayranı yoğurdun yanında bile içerim. Ama hamburger yiyeceksem kola arıyorum. Muhtemelen pazarlama stratejisi.

  • ruhen hastayim ben  (28.11.20 23:32:43)
Aaa o bende de var. Bir takim yiyeceklerin yanina ayran bana garip geliyor. Diger turlu epey severim ayrani. Mesela ayranla sigara icilmesi de garip geliyor, diger her turlu icecek tamam da ayrani dusunemiyorum. Ama tabi igrenc degil :D

  • Haldamir  (28.11.20 23:36:35)
Ben de dışarıda yediğimde yanında ayran söylerim genellikle. Bana hiç iğrenç gelmiyor.

  • peki madem  (28.11.20 23:41:23)
Kolaya kırmızı rengi veren madde karmin böceği mesela ben de kola içemiyorum, hamburgerle kola içeni görünce tiksiniyorum. Ayran içmek normal. Hamburgerle gerçi bira güzel gidiyor.

  • monkey  (28.11.20 23:45:46)
Ben hep ayran içerim. Yukarıda yazan arkadaş gibi balık hariç her şeyin yanında içebilirim. Bana da yemekle kola içmek iğrenç geliyor. Başlık açıp tartışma mı başlatsam?

  • catch the arrow  (29.11.20 00:15:00)
İğrenç değil, çok da güzel olur

  • her giriste sifresini unutan adam  (29.11.20 00:23:52)
Bence iğrenç açıkçası.

  • chavezding  (29.11.20 00:41:25)
Kofte ekmegin yaninds guzelken hamburgerde nasil igrenc olabilir?

  • tosunpasa  (29.11.20 00:55:24)
niye iğrenç olsun ki? başlığı ilk okuyunca mcdonalds'ta ayran içmek olarak algıladım ama sanırım o sorulmuyor. nedense "mcdonalds'ta kola tüketilir" olarak beynime kazınmış, ayran garip geldi ilk bakışta ama ben birçok kez başka burgercilerde burgeri hep ayran ile tükettim. gayet de güzel oluyor. ayrıca sizi kola gibi büyük bir günahtan da kurtarıyor.

  • ahm1  (29.11.20 01:48:08)
on numara 5 yildiz. gom gitsin baba.

  • baldur2  (29.11.20 02:53:25)
Hamburgerin yanında ayran içerim. Aşırı iyi gidiyor ayran. Dün eve paket servis istedim hamburger ayran en yakın zaman içersinde. Sadece Homemade hamburger ya da kasap hamburgeri (cezzar, Nusret) de ayranla içmem, Big mac i de ayranla içerim çok iyi oluyor.

  • Hallegadola  (29.11.20 09:37:16)
"iğrenç" değil ama köfte ekmekle ayran içmekle de, hamburgerle ayran içmek aynı şey değil bence.
işin içine mayonez, ketçap, cheddar falan girince ben ayranı yakıştıramıyorum yanına mesela, illa kolaya falan ihtiyaç duyuyorum.

ki hatta hamburger ve patates kızartmasıyla milkshake de içiliyor.
o da fena olmuyor ama fikir olarak o daha iğrenç mesela.
ayranı ben yakıştırmıyorum ama damak tadı meselesi tabii ki.
iğrençten ziyade alakasız geliyor bana da.
  • blatta hiberna  (29.11.20 10:08:33)