3 adet kıyafet sorusu

1- beyaz gömlek giyesim tuttu. daha önce giyiyordum ancak bir iş gezisinde yırtılınca 1.5 senedir giyemiyorum. bugün biraz gezindim ama gördüğüm tüm beyaz gömleklerde(mağazalarda) böyle tüy birikintileri olmuş. fazla beklemekten mi yoksa genel olarak mı böyle olacak diye tırstım. gömleğin kumaşı mı etkiliyor sadece. ( polyester vb. ürünlü klasik gömlek değil, sportif kot üzerine giyeceğimiz türden) pamuk olması tercih meselesi. aşırı terleyebilen bir insanım o sebeple pamuk ya da keten arıyorum.

2- akşamları üzerimize giymelik sweatshirt arıyorum ancak bunlarda da en uyuz olduğum konu, kolların genişlemesi birkaç gez giydikten sonra. yıkayınca eski normal halini alıyor ama daha sonra yine aynı. çözüm öneriniz var mıdır? ( yaşanılan şehir soğuk bir şehir olunca uzun kol giymek zorunlu oluyor.)

3- kazak alalım diyoruz ama (bir tane kazak var aldığımda bakmamıştım bir tane daha alayım dediğimde içerisinde akrilik var. bu da kısmi olarak terletme yapıyor sanki.) tam olarak pamuk aldığımızda da salaş moda girmesinden korkuyorum. korkmalı mıyım?

1. soru 40 puan
2. soru 25 puan
3. soru 35 puan :)

eskimesinden neden bu kadar çekiniyorsunuz giysilerin? kazaklar her türlü makinede yıkanınca eskime yapıyor ya yumuşaklığı gider ya pamuklanır. %100 pamuk bulamayıp akrilik karışımlı kazakların içine kısa kollu atlet önerisi yapayım terleme ihtimaline karşı.

sweatshirt için manşetleri dümdüz olmayanlardan seçerseniz belki farkeder ben çook eski puma, adidas hoodieler kullanıyorum hiç yıpranmamış şimdi bakınca. dümdüz olmayanı örneklendiremedim de çizgili sanki kalın lastikler var

ibb.co
  • ala09  (28.11.20 23:40:13)
1 için Mudo, ikincisi için imnotbasic ürünlerine bakın. www.iamnotbasic.com

Akrilik kesinlikle yapıyor, organik pamuklara bakabilirsiniz, yıkama ile de alakalı, etiketlere uyun. Bunların hepsi biraz daha pahalıya gelebilir ama şu an her yer indirimde.

www.tchibo.com.tr
www.massimodutti.com
  • kaset  (29.11.20 02:56:50)