Kol ve bacaklarımda pul pul dökülme ve kaşıntı oluyor

Yaklaşık 2 senedir böyle, yaz ve kış fark etmiyor. Pantolonların, ceketlerin iç kısımları hep beyaz oluyor. Bu durum artık canımı sıkmaya başladı.

Eczaneye gittim bir krem verdiler ama yağlı bir yapısı olduğundan dolayı kullanmadım kaldı öyle. Önerebileceğiniz bir şey var mı? Tekrar eczaneye mi gideyim yoksa o kremi mi kullanayım bilmiyorum.

Kremin adı Ürederm Hydro 5

Su bazlı bir losyon sanıyorum ki cilt tam emmeden mi giysi giyiyorsunuz acaba üstüne? Sıcak duş, güneş almama gibi şeyler de bu tür cilt kuruluklarına sebep oluyor belki su tüketim azlığından bile kaynaklayabiliyor. Kreme bir şans daha verebilirsiniz sadece cildin absorbe etmesini bekleyerek deneyin isterseniz daha efektif olacaktır. Bunu daha fazla su içerek veyahut banyo sıklığınızı ayarlayarak, su sıcaklığını ılıtarak destekleyebilirsiniz naçizane görüşüm.

  • basingse  (28.11.20 15:50:17)
excipial öneririm yağlı olanı da hızlı kuruyan bir yapıda ama bu kadar kuruluk veya pul pul mevzusu varsa bence dr gidin sadece kremle geçmeyebilir veya sık sık sürmeniz gerekebilir.

  • ala09  (28.11.20 15:51:08)
Alerji kaynaklı olabilir. Ama sürekli olarak böyle bir durum olduğundan dolayı bence bir kan değerlerinize baktırın.

Benim cildim ara ara nedenini bilmediğimden bir durumdan dolayı alerjik tepki veriyor, cilt kuruluğu, kaşıntı ve kabartı halinde. Özellikle kollarımda ve bacaklarımda daha belirgin. Ben cilt doktoruna gittiğimde doktor bana bir alerji hapı ve Excipial Lipo tavsiye etmişti. Alerji hapını değil ama Excipial Lipo'yu önerebilirim. Cilde kaşıntı durumlarında çok iyi geliyor, bıçak gibi kesmişti benim kaşıntımı ve ciltte çok çabuk emiliyor, kesinlikle yağlı bir his bırakmıyor. Bu tip kaşıntı durumlarında yıkanmak, su tutmak işe yaramıyor. :(
  • GoodMorningTeacher  (28.11.20 16:20:43)
2 senedir duş alma alışkanlığımda ya da su tüketim düzenimde bir değişiklik yok. Kremi sürdüğüm zamanlar zaten şort ve tişörtten başka bir şey giymiyorum temas etmesin diye. Sağa sola dokunduğum için zaten kullanmayı bıraktım birazda. Hızlı emilse biraz daha kullanırdım belki ama hızlı emilmiyor maalesef. Bir daha kullanmayı deneyeyim en iyisi ve diğer önerilen ürünlere bakayım. Olmadı bir doktora danışmakta fayda var.

  • allahkitapwesli  (28.11.20 16:27:21)
Evde ya da işyerinde hava kuruluğu aklıma geliyor. Mantar çok kaşıntı yapar ve vücudun farklı yerlerinde olabiliyor ve dediğiniz gibi kaşıdıktan sonra beyaz oluyor deri. O bölgelerin kuru kalması lazım, giydiğiniz tüm giysilerde pamuklu olmasına dikkat edebilirsiniz. İlgili kremlerle rahatlıyor, doktora gidemiyorsanız bu tarz kremleri ufak bir bölgede deneyebilirsiniz.

www.medipol.com.tr
  • kaset  (28.11.20 21:30:56)