iPhone İnternet Erişimi Kopması

iPhone X kullanıyorum, operatörüm Turkcell. Telefonun internet paylaşımını açınca windows tabanlı bilgisayara bağlanıyor ama 5 - 10 dk sonra kendiliğinden kopuyor bu internet. Kopunca wifi listesinde görünmüyor telefon adı, telefondan tekrar paylaşım ekranını açmam gerekiyor yeniden bağlanmak için, o zaman da yine 5 - 10 dk sonra kopuyor. Yani sürekli bir elim telefonda oluyor bu sebeple.

Kullandığım MacBook da var, o a bağlanınca sorun yaşamıyorum. Bilgisayarın kablosuzunda sorun olmadığına eminim çünkü hem farklı kablosuza bağlandım kopmuyor, hem de telefonu iki farklı laptopa bağladım, ikisinde de oluyor.

Turkcell bir zamanlar paylaşım için ücret istiyordu, ondan kaynaklı olabilir mi ? Ayrıca arabadaki android tablete bağlayınca da yine bir süre sonra kopuyor, sorun apple tabanlı olmayan bir işletim sistemine bağlanınca çıkıyor.

Wi-Fi aktif olmayınca bir süre sonra kişisel erişim noktası bağlantıyı kesiyor. Maalesef böyle bir şey var.

Windows'a iTunes kurup kablo ile bağlanmanı öneririm.
  • himmet dayi  (27.11.20 17:26:37)