pcr test neden asm'lerde yapilmiyor

hastaneler bu kadar yogunken, ozellikle buyuk sehirlerdeki buyuk hastanelerde insanlar saatlerce test sirasi bekliyorken neden bu testleri saglik ocaklarinda yapmiyorlar? benim semtimdeki saglik ocaginda bir yogunluk yok, test ornekleri alinip kitler lab'a gonderilebilir. cunku insanlar kendilerinden supheleniyorlar hasta olmasalar bile o kuyruklarda enfekte olabilirler, en azindan asm'lerde o kadar kalabalik yok

bizim aile hekimi bırak test yapmayı kapıdan içeri bile sokmuyor. set çekmişler girişe doktoru uzaktan görüyorsun bir şeyin varsa hastaneye git diyor. o dediğin bence çok zor. aslında olması gereken o ama yinede karşı çıkar aile hekimleri.

  • astronom bey  (25.11.20 21:27:47)
Astronom'un dediği gibi, çok agresif takılıyorlar. Böyle bi karar çıkarsa kesin eyleme falan giderler herhalde.

  • msb  (25.11.20 22:33:10)
Asm ler tamamen yatış yeri olmuş. İlaç bile yazmayacaklar ellerinden gelse. Bence kapatsınlar asm leri gidip pandemi hastanelerine destek olsunlar. Bi halta yaramıyorlar. Aldıkları para şu pandemi süreci için söylüyorum tamamen haram.

  • Arthur Dayne  (25.11.20 22:47:35)
ASM'lerde yapılamayacak özellikte bir test olduğu için.

  • pro9it9is9  (26.11.20 00:22:03)
@pro9 niye ki? cubuguyla agiz burun ornegi alip tupe koyuyorlar, test icin merkez lab'a gonderirler ki kan tahlilini de orada yapmiyorlar gonderiyorlar,

  • exlibris  (27.11.20 13:26:42)