bunu neyle yapıştırayım?

ikea'nın ahşap (malzemenin detayını bilmiyorum, tahtadan yani) salata kasesinin bir dilimi kırılıp yerinden çıktı.

i.hizliresim.com

şu fotoğrafta gördüğünüz dikey dilimlerden biri.

ben bunu neyle yapıştırayım? ahşap tutkalıyla mı? yoksa mdf hızlı yapıştırma kitiyle mi? (www.hepsiburada.com)

farklı bir yapıştırıcı da tavsiye edebilirsiniz. neredeyse her türlü malzemem var.

gıda amaçlı kullanıyorduk, yapıştırdıktan sonra yine gıda amaçlı kullanılacak. ama derseniz ki artık gıda amaçlı kullanamazsın, saksı falan yaparım ama yine de sağlam yapışsın, iş görsün.

Kaliteli bir hızlı yapıştırıcıyla olur, ama düzgün uygulamak lazım.

Fakat en doğrusu tutkallayıp, sıkıca kurumasını beklemek.

Fakat bu formda bir şeyi sıkacak, işkence edeccek pozisyon çok zor atelye harici ortamlarda. Ha bak şey olabilir, ince bagaj bağlama şpanzetleri var, elde ondan varsa dıştan sıkılabilir, desteksiz olmaz ama yoksa geniş taraftan dar tarafa doğru kayar.

En iyisi bas hızlı yapıştırıcıyı, kalitelisi parçayı koparır ama yapıştığı yerden ayrılmaz.
  • John Bloor  (21.11.20 13:10:43)
japon yapıştırıcısı onu sapasağlam yapar. eskisinden daha iyi olur. fakat yiyeceğin temas ettiği yere çok gelmemesinde fayda var. sıcak bir şeyin içinde çözünebilir ufak da olsa.

  • bohr atom modeli  (21.11.20 13:43:01 ~ 13:44:06)
mdf hızlı yapıştırma kitinin yanındaki de siyanoakrilat zaten, yanılmıyorsam siyanoakrilat zaten japon yapıştırıcı oluyor. gerçi çıkardım şimdi, sprey aktivatör tamam da, tüpteki siyanoakrilat kurumuş. farklı japon yapıştırıcım da var, bunun yanındaki yapıştırıcının bir özelliği var mı? o da siyanoakrilat, öbürü de siyanoakrilat. kuruyan yerine başka japon yapıştırıcı (www.trendyol.com ) kullansam olur mu?

  • kibritsuyu  (21.11.20 19:56:48)