Olay örgüsü,hikayesi şahane olan yerli kitap tavsiyesi

Tabi anlatımı da şahane olsa fena olmaz ama önceliğim hikayesi olay örgüsü şuan için. Yani böyle sırf kafa karıştırmak için saçma sapan yazılmış kitaplardan değilde ciddi anlamda içine çekip hapsedecek kitap tavsiyeleri olursa sevinirim

Yaşar Kemal’in tüm kitapları.

  • ruhen hastayim ben  (19.11.20 23:31:59)
Ne kadar yerli sayılır bilemedim (çünkü yazarı Rus) ama hikaye bizden. O yüzden:
Ben de Halimce Bedreddinem- Radi Fiş

  • Amaranta ursula  (19.11.20 23:33:52 ~ 23:34:11)
Hasan ali Toptaş - Kuşlar Yasına Gider

  • paramolacak  (19.11.20 23:35:00)
pia mater.

  • maybe one day  (19.11.20 23:46:14)
Hasan Ali Topyaş tüm kitapları

  • suicides underground  (20.11.20 00:14:08)
Ayfer Tunc Dunya Agrisi, cok kalin degil, al oku anlayacaksin

  • alttaraf  (20.11.20 00:26:28)
Tabi ki puslu Kıtalar atlası.

  • deer hunter  (20.11.20 00:27:35)
Deli kurt'u çok sevdim ben, kuyucaklı yusuf, katre-i matem, efsane, dublörün dilemması, ekinler yeşerdikçe..

Şimdilik aklıma gelenler bunlar
  • antihero  (20.11.20 00:55:12)
orhan pamuk' un benim adım kırmızıdan sonraki bütün romanları bana 50. sayfadan sonra " sikicem teşvikiyeni de nişantaşını da " dedirtiyor. tavsiye etmem. hele kar romanı çok çok kötü bence. toptaş iyidir.

  • ismim ibrahim  (20.11.20 01:00:38)
Tavsiyeler için teşekkürler. İhsan Oktay Anar zaten kıymetlimiss benim için. Yaşar Kemal in bazı kitaplarını çok eskiden okumuştum tekrar okumak iyi olur aslında. Orhan Pamuk kitaplarını okumayı denedim ama bi türlü sarmadı neden ben de anlamadım.ama kararlıyım en azından giriş cümlesi hatrına masumiyet müzesini okuyacağım. Hasan Ali Toptaş çok duyduğum ama okumanın nasip olmadığı bir yazardı. Ayfer Tunç hiç okumadığım hatta tarzı nedir kalemi nasıldır bilmediğim bir yazar. Diğer yazılan kitaplarında okuyacağım aldım listeye. Umarım daha çok öneri gelir de bol bol kitap belirlerim okunacaklar listesi için :)

  • yazdonumu  (20.11.20 01:53:08)
Vedat Türkali romanları. Özellikle 'bir gün tek başına' ve 'yeşilçam dedikleri Türkiye'

  • temasettin  (20.11.20 08:15:50)
Dino buzzati kitapları.

  • adivar  (20.11.20 09:03:56)
@adivar aslında şuan yerli kitaplardan biraz okumak istiyorum ama daha sonra okumak için listeye alıyorum tabi ki önerdiğin yazarı da:)

  • yazdonumu  (20.11.20 16:13:55)