amazon almanyanın amazon türkiye'de her tür ürün satışına başlaması

amazon türkiye üstünde amazon germany kullanıcısı eskiden beri vardı ama sadece kitap satıyor gibiydi.

bugün kontrol ettim, hemen her ürün var.
10-15 günde almanyadan getirip teslim edyorlar.
amazon almanya mağaza vitrini

www.amazon.com.tr

burada ssd yazın, disk yazın, ne yazsanız ürün çıkıyor.
hepsinide 10-15 günde kapınıza teslim ediyorlar. gümrükten amazon almanya geçiriyor, uğraşmıyorsunuz. gümrük ücretinide peşin ödüyorsunuz.

sorum şu, çıkan ürünleri kategorisine göre seçemiyorum.
markaya göre seçerkende tüm markalar gözükmüyor.
amazonun salak arabirimi burdada sapıtıyor.
varmı püf noktası ?

amazon.de üzerinden bakmak?

  • valkin rockefeller  (18.11.20 23:47:04)
amazon.de 'den hiç alışveriş yapmadım.
sözlükte ptt kargoya verdiklerini duydum. ptt kargo demek ölüm demek.
benim eve ürün getirdikleri nadirdir.
ptt kargo elemanının beni apartman girişine çağırıp yukarı çıkamayacağını söylemişliği var. (3. kat yukarısıda)
  • aslindasorunumpsikolojik  (19.11.20 00:21:46)
PTT kapıdan giren her ürüne gümrük vergisi dışında da birtakım hava vergileri uyguladığı için vergilendirilmiş ürünleri bu parayı kaybetmemek adına paşa paşa getiriyorlar.

Salgın döneminde vaka çıkan dağıtım şubelerinin kapanma durumları oluyor ama geç de olsa geliyor.
  • desdenova34  (19.11.20 08:34:45)
vergi dahil fiyatı mı bunlar yoksa sürpriz vergili mi ?

  • safak efendisi  (19.11.20 09:05:28)
fiyat performans ürünü pek bulamadım açıkçası. euro kuru malum, bide üzerine kargo + vergi gelince pek bir anlamı kalmıyor.

  • barabas  (19.11.20 10:17:00)
amazon.de'den farkı nedir bu sistemin onu anlamadım

  • awareim  (19.11.20 13:24:32)
benim için amazon.de 'den farkı ürünü amazon türkiyeen satın alıyor olmanız.
kargo sorunu yaşamamanız, muhatap bulmanız, ptt kargoya verilme ihtimalinin sıfır olması.

  • aslindasorunumpsikolojik  (19.11.20 15:06:01)
Arayüzde bir püf nokta yok maalesef,

Gördüğüm asıl avantajı kargo ücretinin uygun olması.
Yan avantaj Türkiye sitesine ödeme yaptığınızdan taksit imkanı oluşuyor ve destek de TR'den sağlanmış oluyor, destek kısmı çok önemli değil çünkü amazon almanya'nın desteği ile aynı temsilciler bakıyor diye biliyorum.

Bunun ingiltere-abd örneğinde iadeyi kendi ülkenize yapıyordunuz diye biliyordum bizde böyle değilmiş, asıl avantaj bu olurdu olsaydı.
  • atom karincanin torunu  (19.11.20 16:10:56)