dün ilaç almak için eczaneye gittim.eczacı..

'ilaç 11 tl almak ister misiniz?' dedi.ben de maaştan kesinti oluyodu normalde dedim.öyle de olur dedi.okeylestik.sonra şöyle bir sms geldi.11 tl'lik ilaç için toplam 30 tl çıkmış olacak cebimden.fahiş bir kesinti değil mi bu ?

doktor ucretleri otomatik kesiliyor maastan, eczaneden belge, fotograf ya da ekrana bakmayi rica ederseniz gorursunuz ya da edevletten bakiniz

  • müptezel dostoyevski  (13.11.20 05:17:31 ~ 05:17:57)
Eczacinin yapabilecegi bir sey yok burada... devletin olayi zaten eczaciyla vatandasi karsi karsiya getirmek. Hastanenin masrafinin eczanede kesilmesi cok sacma cunku, saglik sistemi bedava illuzyonu biraz da.

Bu arada 29tl cok hakikaten, Katilim paylari birikmis olabilir belki.
  • kuehles blondes  (13.11.20 07:59:19)
Eczanede ödediğimiz fark ücretini maaştan kestirme imkanımız mi varmış? Geçen cüzdan yanımda değilken para olmadığı için vermedi eczacı ilaçları. Ben de alamadım.

  • goklerdengelenkarar  (13.11.20 10:34:44)
eczacilarin isi cidden zor, kizim icin gecen sene bir ilac yazdirdik almaya gidince cok fazla bir rakam cikti, dokum istedim; verdi. baktim 5-6 ay once gittigimiz devlet hastanesi katilim payi vb filan bir suru baska sey vardi (normalde ozel saglik kullaniyoruz ama tatilde ozel hastane olmadigi icin acil bir durum icin gitmistik)

  • sweetoffice  (13.11.20 11:59:57)
bazı ilaçlarda bu durum sıkça yaşanıyor. eczacı bildiğinden sormuştur zaten. sgk üzerinden alınca katılım payı ilacın kendi fiyatından yüksek çıkıyor.

"türkiyede sağlık hizmetleri bedava" cümlesindeki bedava bu ve bunun gibi daha bir çok şey aslında.
  • hadsafhada  (13.11.20 12:05:26)