Mediamarkt'da yaşadığım garanti problemi hakkında

Ağustos ayında kardeşime buradan bir laptop aldım asus marka, açıp kapanırken ses çıkıyor diyordu, geçen gün menteşesi çıkmış ekranın sağ alt kısmında da hafif bir açılma var.

Bugün Mediamarkt'a götürdüm tamire vermek için. Adam ücret talep edilecek dedi, neden dedim kasko yaptırmamışsınız dedi. Garantisi var 2 yıllık dedim. O yazılımsal sorunlar için dedi. Ben de garantiye bir göz atınca böyle olmadığını gördüm.

" Tüketicini bu haklardan ücretsiz onarım hakkını seçmesi durumunda, satıcı; işçilik,parça bedeli vs herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin malın onarını yapmakla yükümlüdür" yazıyor.

Bunu oradaki arkadaşa diyince, teknik servisten sizi ararlarsa konuşur söylersiniz dedi.

Arkadaşlar 3 aylık ürün bir çarpma vs olmaksızın kendiliğinden hasar alıyor benim 2 yıllık garantim var ama ücret mi ödeyeceğim yani ? nedir bu işin doğrusu bilgisi olan var mıdır acaba ?

Yok öyle bi şey adam ayıklıyolar. Direkt asus yetkili servisine göndersen bile tamir ederler.

  • Boris  (12.11.20 19:16:20)
Kesinlikle ücret ödeme. Ürünün garantisi donanımı ve hatta şarj aletini bile kapsar. Kandırmaya çalışmış çakal.

  • himmet dayi  (12.11.20 19:22:17)
Büyük ihtimal size satış sonrası sigorta/kasko/garanti uzatma satışlarından yapmaya kalktılar. Mediamarkt personeli kendi kendine garanti kapsamındaki bir ürünle ilgili bir ücret talep edemez. Sizin bilgisayarınız önce Asus servisine gidecek yaklaşık 10 gün içersinde ya size Asus servis ya da mediamarkt ulaşıp bilgi verecek. Faturanız var zaten bence kendiniz bile Asus'a gidebilirsiniz illa mediamarkt'in aracı olmasına gerek yok.

www.asus.com
  • GoodMorningTeacher  (12.11.20 19:25:34)
adam gibi işini yapan kalmamış, herkes karaktersizlik peşinde. yazılımsal garanti ne demek.

  • facebook  (12.11.20 20:25:30)
Bence çalışan şöyle demek istemiş olabilir:
"Menteşe ve açılma problemi olduğu için büyük ihtimalle kullanıcı hatası derler, sizden para isterler"

Düşme veya çarpma olmadığını ıspatlamak zor olur. Umarım bastırıp tamir ettirebilirsiniz.
  • faithless  (12.11.20 23:32:20)