Sizce Berat mı Ayrılmak İstedi Yoksa Tayyip mi Berat'ı İndirdi

Ben tayyip'in; Berat'ın ekonominin başında olmasının hata olduğunu farkettiğini ve Berat'ı görevden aldığını düşünüyorum. Sizce nasıl oldu?

@tolkien ama şöyle de bir durum var, 1 hafta önce ekonomik kurtuluş savaşı başlatacağını söyledi, 2 gün önce tcmb başkanını görevden aldı, şimdi de maliye bakanı gitti. ben ekonomiyi daha güvenilir kişilere bırakmaya çalıştığını düşünüyorum.

  • onkiloversemtamamım  (09.11.20 22:36:18 ~ 22:36:39)
ortada berat'ı kızdıran bir kriz var orası kesin.

en son gelişmeye bakalım mb başkanı değişti.

demek ki berat mb yeni başkanını istemiyordu. büyük ihtimalle yeni başkan berat'ın dediklerini yapmayacaktı.

buradan yine yeni başkanın tayyip'e yeni yol haritası sunduğu ve buna da berat'ın ters düştüğü anlaşıyor.

yani.

tayyip ağbal'ı çağırdı ne bu ekonominin hali dedi. ağbal şöyle böyle yapılırsa düzelir dedi. tayyip yapın dedi. ağbal berat ve uysal bunları yapmaz dedi. tayyip berat'ı çağırdı ağbal'ın dediklerini yapmalarını söyledi. berat itiraz etti. tayyip o zmn mb başkanını değiştiriyorum nasıl olsa beraber çalışacaksın diye ağbal'ı getirdi. berat'tan istifa tehdidi geldi. biraz beklenildi ikna çabaları falan. berat kriz anı ile instagramdan bastı istifayı.

yani büyük ihtimal ile böyle olmuştur.
  • duyurukullanıcısı  (09.11.20 22:56:45)
Kim ne derse desin zamanlama manidar. Biden gelince tutustular. Bir bakmissin s400den ambargo, halkbanka cezalar dolar bir anda 10-12 olursa hangimiz sasiririz. Berat dedi tum kufru ben yiyorum, ihale bana kaliyor baslarim sizin bakanliginiza dedi basti gitti. Harbiden tum ihale adama kaliyor, adam twitterda surekli hashtag damat asagi damat yukari:)

  • neverletyougodown  (09.11.20 23:14:21)
güvenilir kişilere bırakmak dediğiniz için yazıyorum. erdoğan bizzat kendisi alanının ekonomi olduğunu iddia edip, bu illüzyonla yaşayan biri. ekonomistlerin bir tarafıyla güldüğü faiz, enflasyon çıkarımlarıyla yön verildi politikalara. şimdi sanki yoğun bakımdan dün çıkıp dolar tabelasını görmüş gibi davranıyor birileri. lütfen yemeyin.
ilk zamanlarda etrafında birçok alanda daha donanımlı ama fanatik partili olmayan insanlar varken bugün sadece biat edenlerle çalışmayı seçen yine kendisi.
yeni seçilen akp'liden de işi ehline vermek gibi bir derdi olmadığını görebilirsiniz.
  • not dark yet  (10.11.20 02:41:56)