Çift aşamalı cilt temizleme

Merhaba
Bu yağ bazlı ve su bazlı temizleme olarak çift aşamalı cilt temizleme rutini hakkında uygulayanlar varsa bir kaç sorum olacak. Bu rutini denemeyi düşünüyorum ama çok yağlı bir cildim yok ve cildime de makyaj yapmıyorum sadece göz kalemi,rimel ve rujdan oluşan bir makyajım oluyor genelde.o yüzden bu yağ bazlı temizleme kısmını yine de hergün yapmam gerekli midir? Bir de yağ bazlı temizleme yapıp ardından su bazlı temizleme yapacağım ama bir de bazı bloglarda tonik vs işin içine girmiş. Onu hangi aşamada kullanıyoruz?
Sıralama şu şekilde mi
yağ bazlı temizleme-su bazlı temizleme-tonik-nemlendirici
Biraz cilt bakımı hakkında yazı okuyayım dedim millet neler yapıyormuş şaşırdım kaldım.
Bir de tabi bu temizleme tonik işleri için doğal öneriler var mıdır yoksa ille gidip kimyasala mı bulanıcaz gene

Merhaba, yağ bazlı temizleyiciyi kullanmaktaki amacım yüzümden güneş kremini arındırmak. Yağ yağı çözer mantığıyla. Cilt makyajı yapmıyorum fakat corona öncesinde göz ve dudak makyajı yapıyordum. The body shop papatya özlü yağ bazlı temizleyiciyi kullanıyorum göz makyajını iyi çıkarmıyor. Zaten coronada makyaj yapmadığım için sorun olmuyor.hem güneş kremini hemde makyajı çıkarsın istiyorsanız heimish all clean balm ı tavsiye ediyorlar fakat bütçemi aştığı için denemedim. İndirimde hb da. Yüz yıkama jeli olarak celenes cloudberry li olanı kullanıyorum yüzümü germiyor,(cildim yağlıya dönük karma) yağlandırmıyor. Yaşınızı yazsaydınız iyi olurdu. Sıralama yıkadıktan sonra sabah tonik, serum, nemlendirici, güneş kremi. Tonik ve seruma ihtiyacınız olup olmadığına cilt probleminiz varsa ve yaşınıza göre karar verilebilir. Doğal tonik olarak gül suyu (mya ve nukha doğalmış) kullanabilirsiniz.

  • rapisa  (10.11.20 04:00:09)