Telefon wifi'a bağlanmıyor

Diğer telefonum bağlanırken, bu telefonum bağlanmıyor. Telefonu yeniden başlattım, ağ ayarlarını sıfırladım ama düzelmedi. Düne kadar sorun yoktu. İnternet bağlantısı yok yazıyor ve bağlanmıyor.

Sorun ne olabilir?

Telefon nedir? Diğeri ile aynı marka model mi?

Modemden gelen iki farklı sinyal frekansı varsa birini görmüyor olabilir. Sanırım bazı androidler 5GHz kanalı görmüyordu.
  • himmet dayi  (06.11.20 22:25:38 ~ 22:25:46)
@dayı merhaba öncelikle, telefonlarda biri iPhone 5S diğeri de iPhone SE (ikinci nesil) modem ortak kullanıldığı için reset atamadım. bilgisayardan modem ara yüzünede bağlanamadım.

  • allahkitapwesli  (06.11.20 22:31:45 ~ 22:31:59)
Merhaba,

Anladım. Wi-Fi ağını görüyor ama bağlanamıyor sanırım.

Muhtemel sebep: IP çakışması yaşanıyor.

Çözüm: modem arayüzüne girip IP başlangıç değerini değiştirmek.

ÖR:

192.168.1.20 ise sondaki 20'yi 30 yapmak.
  • himmet dayi  (06.11.20 22:34:27 ~ 22:35:23)
Maalesef modem ara yüzüne bağlanamıyorum. Ne telefondan ne bilgisayardan. Telefondan sunucuya bağlanamadı hatası, bilgisayardan bu siteye ulaşılamıyor hatası alıyorum.

  • allahkitapwesli  (06.11.20 22:44:58)
CMD'den IP ekranına gittim, oradakiler IP'leri yazmama rağmen açmadı arayüzü.

  • allahkitapwesli  (06.11.20 22:50:30)
Telefon bir şekilde bağlandı kendi kendine. Şimdilik sorun yok.

  • allahkitapwesli  (06.11.20 23:15:28)